Denerwujący Komunikat POST: System Boot (...)

Mam następujący problem: Miałem płytę główną Epox 915 ( wersja P albo G) i co jakiś czas podczas testu POST po uruchomieniu komputera pokazywał się taki komunikat: Warning! Insert Key pressed or Clock GEN. Watch Dog Reset Please enter them in Setup, and save the settings before exit!.

Problem rozwiązuje wejście do Biosu i wyjście, ale komunikat pokazywał się, co jakiś czas. Teraz mam płytę ASUS P5VD2-VM, bo poprzednia „odmówiła posłuszeństwa”, ale pokazuje się taki komunikat:

*****Warning: System BOOT Fail*****

Your system maybe OverClock fail or POST interrupted. Please enter setup to load default and rebot again.

Dodam, że nigdy nie podkręcałem PC`ta.

Czy twoja płyta rozpoznaje procesor?

Tego typu komunikat pojawia się często wtedy gdy procesor nei jest rozpoznawany (bios mysli że to podkręcony inny procesor)

Podaj dokładną nazwę płyty głównej i swój procesor.

Płyta Główna rozpoznaje procesor. Wszystko jest OK.

Płyta główna to (jak już napisałem) ASUS P5VD2-VM (nie wiem co rozumiesz przez “dokładną”, ale chyba to wystarczy)

Procesor to Intel Pentium 4 630 3,0 GHz.

Sprawdź wszystkie ustawienia w biosie i na końcu obowiązkowo zapisz go Save. Komp przy starcie musi poprawnie wykrywać CPU, FSB pamięci ustaw synchronicznie do CPU.

Jak dalej problem:

Sprawdź baterię lub załóż nową, ma mieć powyżej 3 V.

Komp odłączony od zasilania 230 V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw tylko w biosie co trzeba i zapisz SAVE.

Aktualizacja biosu płyty.

Jakie masz pamięci - odczytaj parametry bezpośrednio z modułów.

A tak bez rozkręcania kompa co to może być ?