Denerwujący komunikat w czasie uruchamiania XP

Ostatnio komputer zaczął trochę wariować, więc wczoraj zrobiłem format systemu, mam XP Prof + SP2. Z instalacją nowego systemu wszystko poszło gładko, więc zainstalowałem ostatniego Autopatchera (z lipca 2007) i potem ściągnąłem wszystkie brakujące poprawki ze strony Microsoft, a na końcu zainstalowałem potrzebne programy. Dzisiaj włączam komputer, a po zalogowaniu się na konto użytkownika, pokazuje się taki dziwny komunikat:

StartXP.jpg

Na komputerze są konta czterech użytkowników i na każdym dzieje się to samo.Po naciśnięciu “anuluj” lub “X” wszystko działa normalnie, ale jest to denerwujące. Co to może być i jak się tego pozbyć?

Spróbuj użyć tego:

Gdy kliknięcie foldera lub napędu w oknie Eksploratora przywołuje na ekran okno wyszukiwania zamiast okna z zawartością danego obiektu, masz do czynienia z błędem w Rejestrze.

Aby go usunąć, przywołaj Edytor rejestru (kliknij menu Start | Uruchom i wpisz polecenie regedit). Następnie przeskocz do klucza “HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell”. Upewnij się, że w kolumnie Dane wartość ciągu “(Domyślna)” ma wpisane none. W przeciwnym razie kliknij ją dwukrotnie i wpisz none w polu Dane wartości.

Teraz przejdź do klucza “HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell” i w podobny sposób przyporządkuj ciąg none wartości “(Domyślna)”. Na koniec odnajdź klucz “HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell”, po czym usuń treść wartości “(Domyślna)”. Po zrestartowaniu systemu Eksplorator powinien znowu działać bez zarzutu.

Niestety nie pomogło. Dwa pierwsze klucze miały wpisaną wartość none. Po usunięciu treści wartości w ostatnim kluczu i zrestartowaniu, nic się nie zmieniło. Komunikat pokazuje się nadal. :frowning:

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642 przeskanuj daj log

:slight_smile:

http://wklej.org/id/7497cb59ac

Po przeskanowaniu zmieniło mi przeglądarkę domyślną z Firefoksa na IE.

To normalne zmień sobie z powrotem

Log czysty

start >> uruchom >> cmd

sc stop ABBYY.Licensing.FineReader.Professional.9.0 >> Enter

sc delete ABBYY.Licensing.FineReader.Professional.9.0 >> Enter

:slight_smile:

Dzięki za pomoc.

Tak mnie ta sytuacja wkurzała, że na nowo sformatowałem dysk i postawiłem system. Teraz jest OK. :smiley:

Spróbuj wyszyscic rejestr programem CCleaner