Departament Cyberprzestępczości-wirus POMCY!

Witam!

Dzisiaj mój komputer zaatakował ten wirus bardzo proszę o pomoc jak się go pozbyć.Mam system windows xp,. Nie mogę podjąć żadnych działań gdyż gdy włączam tryb awaryjny ten wirus także się pokazuje.Dodam iż jestem zielony w tych sprawach dlatego bardzo proszę o pomoc! !!

Wejdź na stronę http://www.bleepingcomputer.com/downloa … scan-tool/ i wybierz “Download Now 32-Bit Version”. Zapisz plik FRST.exe na pendrive.

Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę:

image_id: 4865

Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny z obsługą wiersza polecenia” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Po chwili zobaczysz ekran wiersza polecenia. Wpisujesz NOTEPAD i naciskasz Enter. Otworzy się Notatnik. W Notatniku wybierasz Plik - Otwórz. W oknie otwórz zmień na dole Rozszerzenia na “Wszystkie pliki”. Przejdź do lokalizacji, w której jest zapisany FRST (czyli na pendrive), kliknij na FRST prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję w stylu “Uruchom” albo “Otwórz”.

image_id: 4892

Zostanie uruchomiony FRST, klikamy Tak aby zaakceptować coś w rodzaju ostrzeżenia.

image_id: 4893

Widzimy okno programu.

image_id: 4894

W głównym oknie programu naciśnij Scan, poczekaj aż zostanie utworzony log. Po zakończeniu tworzenia loga, zostaniesz o tym poinformowany

image_id: 4896

Włóż pendrive do innego komputera, odszukaj plik FRST.txt (dokument tekstowy), przekopiuj jego zawartość na wklej.org i podaj tutaj link.