[design] Informacja o aktualizacji przeglądarki

W skrócie:

Które lepsze: http://tomilipin.ovh.org/ie.htm czy http://tomilipin.ovh.org/ie_nodrop.htm

chodzi o zachęcenie użytkowników aktualizujących IE6 do używania innej przeglądarki.

Full version:

Witam,

zrobiłem ostatnio stronę z menu, które nie wyświetla się pod IE mniejszymi od 7.

Jeśli ktoś na nią wejdzie używając np. IE6 - wyświetli się info, że program nie potrafi poprawnie wyświetlić strony i należy zaktualizować przeglądarkę. Klikamy w to info i przechodzimy do strony takiej: http://tomilipin.ovh.org/ie.htm

Mamy do wyboru IE, Fireofoxa, Operę i Safari. Kursory na wszystkich linkach to zwykłe “rączki” (CSS ‘pointer’).

Chciałbym zachęcić, a nawet nalegać, aby użytkownicy porzucili IE na rzecz normalnych przeglądarek, i nie korzystali już więcej z tego komunikatora (1).

Dlatego też pomyślałem, żeby skierować ich jakoś np. do Fireofoxa. Jeśli już klikną w info o aktualizacji i zobaczą stronę, do której link jest wyżej, to może warto byłoby na obrazku do IE zamiast zwykłej rączki css_hand.gif

Jak mi się strona nie wyświetli, to więcej na nią nie wejdę. Nikt mnie nie zmusi do aktualizacji przeglądarki, bo jedna strona nie działa. Znajdę inną, która się otworzy bez problemu.

impassive , masz rację…tyle tylko że bez radykalnych posunięć to będzie jeszcze ie6 dłuuugo.

Strona działa również pod IE6, lecz menu, które pod normalnymi przeglądarkami (a nawet pod IE7) wyświetla się ładnie, jest ignorowane przez IE6. Specjalnie dla takich uparciuchów jak Ty zrobiłem inne menu - zero efektów, czyste linki ale działa pod IE6 i starszymi.

Także jeśli chodzi o stronę czy o treść to nic nie tracisz, nie widzisz tylko bajerków.

Jeśli używasz IE6 to współczuję - tyle pominiętych stron! Dla Ciebie Internet musi być naprawdę mały…

Co ja o tym sądzę? Na pewno nie należy nikogo do czegoś zmuszać, jak już to zachęcić :-). Ludzie tacy są, że jak się ich zmusza, to olewają i idą gdzie indziej. Człowiek zachowuje się często jak prąd. Idzie po najmniejszej linii oporu.

Może jakbyś w wersji dla przeglądarek tych niedobrych, co nie chcą współpracować, dał gdzieś linka typu “Tutaj możesz zaktualizować swoją przeglądarkę.”.

Jeśli uważasz, że MSIE jest złym wyborem, możesz napisać o tym artykuł i umieścić gdzieś w sieci lub na swojej stronie, no nie :-)?

P.S. I tak wszyscy wiedzą, że FireFox jest najlepsiejszy X-D!

Pozdrawiam

th3mon :slight_smile: