Desire S vs. Galaxy S I vs. Xperia Arc

Witam.

Prosiłbym o typy wg was. Który telefon jest bardziej multimedialny. Może coś w stylu N8?

Hardware w Desire S i Xperia Arc jest niemal ten sam - procesor, GPU. HTC ma więcej RAMu - 768 MB w DS, kontra 512 MB w Arc. Arc ma za to znacznie lepszy aparat - HTC’ki ogólnie mają dość słabe aparaty. SGS za to ma bardzo dobry ekran i hardware - CPU i GPU. Wadą SGS jest (przynajmniej dla mnie) wykonanie - plastikowa obudowa - HTC i SE jest pod tym względem lepsze.

Jeśli chodzi o multimedia ogólnie - muzyka, filmy itp. to wszystkie spiszą się podobnie - mocne procesory, HTC pod względem muzyki punktuje za wbudowane ulepszenia - SRS WOW HD - jednak tu wystarczy odtwarzacz z dobrym korektorem - np. PowerAMP i konkurenci bez problemu dogonią HTC. Za to SGS spisze się najlepiej jeśli chodzi o gry - lepszy układ graficzny. W Arc według wielu wadą jest złącze słuchawkowe z boku obudowy.

Podsumowując jak dla mnie główni kandydaci to Arc i SGS - HTC też jest dobre, ale traci aparatem i ekranem - tylko SLCD i o rozmiarze zaledwie 3,7 cala.

Arc:

  • Dobry ekran (z Bravia Mobile Engine)

  • Bardzo dobry aparat

  • Większy ekran o większej rozdzieczości - do tego FWVGA w Arc to rozdzielczość panoramiczna - dokładnie 16:9, co jest plusem w przypadku oglądania filmów

  • MiniJack z boku obudowy

  • Gorszy układ graficzny

SGS:

  • Dobry ekran

  • Bardzo dobry układ graficzny

  • Dobre rozplanowanie złączy

  • Wykonanie obudowy i jej zbyt ajfonowy styl (to moje osobiste zdanie)

  • Niższa rozdzielczość ekranu - WVGA

  • Aby wyciągnąć wszystkie możliwości z telefonu trzeba go zmodyfikować - poprawki do niewyraźnych czcionek, przyspieszenie układu graficznego, wymiana powolnego systemu plików

Chyba, że arc.

  1. muzyka: odtwarzacz gra bardzo dobrze, czysto, przyjemnie, a słuchawki też zadowolą człowieka. Pod tym względem ustępuje arc Galaxy S, ale spisuje się lepiej od Desire S. (dodatki: radio FM, TrackID, czyli rozpoznawanie muzyki, dostęp do PlayNow)

  2. wideo: odtwarzacz tutaj też jest świetny, obsługuje większość popularnych formatów wideo, ale nie obsługuje napisów. Maksymalna rodzielność: 720p (nie full HD, niestety). Odtwarzanie plików i ich przewijanie jest płynne.

2+) zdjęcia: mobilny silnik Bravia, świetny aparat, zdjęcia najlepszej jakości

  1. galeria: funkcja udostępniania, edytor zdjęć (choć prosty, taki basic), multitouch podczas podglądania

  2. port HDMI i DLNA

  3. Menedżer LiveWare do zarządzania akcesoriami

arc, mówię, arc.

trudno powiedzieć, ale ja ostatni dużo czytałem o arc, i widzę, że wszędzie to właśnie funkcje multimedialne, moim zdaniem tak śmiało można go uznać za multimedialny :slight_smile: przede wszystkim ma mobilny silnik Bravia, kamerę i aparat wysokiej jakości ( można znaleźć różne zdjęcia i widea zrobione z arcem i naprawdę są bardzo, fajne) , choć brakuje mi zoomu …a jak słyszałem, dużo posiadaczy narzeka, że umieszczenie tylnego głośniczka nie jest najlepsze, no cóż :smiley:

no nie wiem, ja waham się między arc i galaxy, trudno byłoby wybrać :frowning: u arc bardzo podoba mi się, że ma mobilny silnik Bravia, funkcja Exmor R, co umożliwia zrobienia zdjęć także w słabszych warunkach oświetleniowych , u galaxy jak czytałem aparat budzi wiele kontrowersji, ale on ma TouchWiz i dwurdzeniowy procesor , choć dużo osób mówi, że wydajność arca nie jest słabsza z jednordzeniowym procerorem… pod względem multimedialnym chyba wybrałbym arc

W topicu mowa o SGS nie S2. Nigdzie nie czytałem o kontrowersjach ad aparatu w S2, a przeczytałem chyba wszystkie możliwe recki w sieci.

S2 zmiata Arca. Porównywalne za to z S1

Mówię !!