Desktop nie można przywrócić ustawień

Witam,

jakiś czas temu zmieniłem kolor podświetlenia zaznaczonego tekstu z niebieskiego na normalny szary wg. metody edycji klucza rejestru HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\Colors

i zmiany 255… na 192 192 192, dzialalo i było OK.

Do czasu gdy 7 SAM przywrócił ustawienia niemal fabryczne - wyłączone aero, zmiana całego stylu kompozycyjnego na oryginalny jaki jest w 7. Zostało to już jako tako naprawione, ale zostało podświetlenie txt , które po każdym uruchomieniu wraca do pierwotnej formy - jak to zmienić aby było OK.

Czy to możliwe by zmieniał sam ustawienia w systemie typu auto przywracanie systemu , ustawień itp. JAK TO ZABLOKOWAĆ !!

Jesteś pewny że to spowodował 7Szrot - 7Zip ( :?: ) ,to znaczy po uruchomieniu programu ,błysło ,trzasło i stało się to o czym piszesz ?

Hihi dobre.

Chodzi o to,ze parę tyg. temu ustawiłem optymalne dla siebie ustawienia w Win7 (szrocie- kosztowało to mnie trochę nerwów, stąd ta nowa nazwa M$Redmont7) i było całkowicie OK ( no na tyle na ile można liczyć na to w 7) , ale dziś spokojnie włączam sobie komputerek i patrze… a tu pulpit i konfiq jakbym go pierwszy raz po zakupie uruchomił :o .

Wcześniejszego dnia Windows łyknął pakiet aktualizacji i zmieniłem tylko AV na Comodo (darmowy jest) , myślałem więc,że to coś się w systemie stało i przywrócił SAM wcześniejsze ustawienia ( jak nie pytajcie - nie mam zielonego pojęcia).

Udało się większość przywrócić do poprzedniego stanu- ale po restarcie nie wszystkie ustawienia są zachowane we właściwej formie.

Aha - nie zajarzyłem :slight_smile: Powiem Ci że moim podejrzanym jest Comodo ,znane są przypadki że np powłoka nie funkcjonowała właściwie ,blokowało np Menu Start w nic nie można było kliknąć ,moduł który robił zamieszanie to Defense+ ,Wykrywaj wstawianie kodu.

Nooo tez możliwe bo gdy miałem ( teraz do tego doszedłem) poprzedni AV był “spokój” , całkiem słuszna uwaga- tylko,że program jest darmowy i w miarę nowy …więc jak sprawić by zmiana ustawień nie powodowała ich przywrócenia po restarcie?

Zamiana programu zabezpieczającego/modyfikacja/inne

Spróbuj wyłączyć Defense+ > sprawdź czy można ustawić to co tam nie możesz ,jak nie to spróbuj odinstalować Comodo ,trzeba dojść do tego czy to faktycznie przez ten program.

Tak zrobiłem i w początkowym etapie było ok, ale potem wtrąciło się Comodo i trochę spowolniło pracę komputera- zawieszenie z “białym ekranem”- jeśli wiesz o co chodzi.

Więc chcąc- nie chcąc musiałem się z nim pożegnać . Efekt? ( aha zapomniałem sam av inny jest oczywiście) - komputer przyśpieszył, praca stała się lżejsza.

Co do problemu :przywracanie do oryginalnych (fabrycznych- zmodyfikowane jedynie :podświetlenie txt pod prawym myszki po zaznaczeniu, kompozycja z systemowej palety Windows 7 personalizuj, stara wersja painta, wyłączone zbędne ramo-żerne ustawienia- pozostałe funkcje są oryginalne) ustawień minęło .

Na obecnym etapie rozwiązuję zaznaczenie txt- ale to już tylko odpowiedni wpis w regedit.

Witaj. Zaznaczenie tekstu zmienisz łatwiej.

Personalizuj > kolor okna > zaawansowane ustawienia wyglądu > wybierasz z rozwijanego menu to co chcesz zmienić. Powodzenia

AJWI DZIĘKUJE jesteś Wielki/Wielka i masz u mnie … (wpisać co tylko chcesz) , to naprawdę DZIAŁA i rozwiązuje mój problem !!