Desynchronizacja obrazu i dźwięku telewizji DVB-S

Witam,

Mam problem z kartą telewizyjną Leadtek WinFast PxDVR3200. Pod dwóch godzinach oglądania obraz w stosunku do dźwięku jest opóźniony. Moje pytanie jest następujące: Dlaczego ta kata może się opóźniać i czy jest to wina oprogramowania, czy sterowników? Sterowników pod Windows 8 jeszcze nie ma. Zainstalowałem drivery od Windows 7. Wszystko by było prawidłowo gdyby ta karta po dwóch godzinach nie zwalniała…

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy to może być wina karty graficznej? Nie mam już pomysłu…

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,

Piotr Ślązak

Podaj informację o sprzęcie: płyta gł.,pamięć,procesor,karta.

może się przegrzewa cały układ i wszystkie układy scalone…albo zwyczajnie karta jest za słaba …

Zainstaluj nowe sterowniki i może kodeki, może być ze sam układ się przegrzewa i od tego następuje desynchronizacja

piotr.slazak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Podaję podzespoły:

Płyta główna Asus P9X79

Pamięć Kingston HyperX DDR 8x4GB 16000 MHz XMP CL9 Genesis (razem 32 GB)

Procesor Intel Core i7 3820 3,6 GHz BOX trzeciej generacji

Karta graficzna Radeon 7970 ASUS 3 GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) DirectCU II

Karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion Sound Card 70SB135400000 SB1354

Wentylator Thermaltake Toughpower Grand 1200W 80+ Gold Modular

Bardzo proszę o jakąś pomoc, bo kupiłem niedawno komputer i już 3 razy był w naprawie… Mimo to ciągle występuje ta usterka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc!

Piotr Ślązak

masz taki komputer wcale nie najgorszy (dobry) to dlaczego masz taką badziewną kartę tv ??

kup nową lepszą i nie będziesz miał kłopotów z tym …

Czy z tej strony sterowniki:

http://leadtek.com/eng/product/6/377/intro.aspx#pitem=driver

Możliwe,że sterowniki dają radę a program do obsługi karty nie.

Ważne są też właściwe kodeki.

Możesz spróbować też innego programu (np. ProgDVB) zamiast tego dołączonego do tunera.

Tymczasem mógłbyś spróbowałć programu Splash Lite.Jest prosty, ale wydajny nawet na gorszy sprzęt.Minusem jest brak kilku funkcji np. nagrywania.

http://www.dobreprogramy.pl/Splash-Lite,Program,Windows,18439.html

Miałem podobny problem ze swoim tunerem po przesiadce z “XP” i “7” na Windows 8.

Mój program dołączony do tunera nie współpracował z Win8.Nawet oryginalnych sterowników nie przyjmował i automatycznie wyszukany został sterownik od innego tunera.

Zainstalowałem SplashLite i działa ładnie.Jednak brak funkcji nagrywania zmusza mnie do innych działań.

Popraw tytuł bo chodzi o tuner DVB-T a nie DVB-S.

Po za tym właściwa nazwa to chyba Leadtek WinFast PxDVR3200 H.

Nie znalazłem nazwy bez literki “H”.

Oczywiście nie rozwiązuje to Twojego problemu,ale na razie można spróbować.

Model tunera jest trochę leciwy, ale nadal w sprzedaży.

W specyfikacji nie ma wsparcia dla Win 8:

http://leadtek.com/eng/product/6/377/intro.aspx#pitem=specification

Jeśli nie rozwiążesz sprawy to musisz kupić jakiś nowszy tuner,który w pełni współpracuje z Win8 jak podali poprzednicy.