Deszyfrowanie folderu bez klucza?

Witam,

tym razem problem dotyczy mojego prywatnego folderu, w którym trzymam przede wszystkim zdjęcia, część programów, plików muzycznych, wideo a także pliki tekstowe. W chwili obecnej jestem przerażony… :confused:

Cały folder był na partycji d, gdy sformatowałem part. c. Zainstalowałem nieszczęsnego XPka Pro. Coś się stało z płytką, bo nie skopiowało kilkunastu plików (.sys, .cab, .dll, .icm). Pomyślałem, że i tak przymierzam się do Ubuntu, więc na razie zostawię taki stan rzeczy. Problemy są, ale nie tyczą się żadnych folderów, oprócz mojego. Zdjęcia nie uruchamiają się, nie buforują się miniatury, winamp nie odtwarza plików muzycznych z tego folderu, notatnik odrzuca pliki tekstowe z krótką informacją “Odmowa dostępu”, Acrobat wyskakuje z podobnym tekstem, tylko po angielsku, programy generują “System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.”

Nie wiem czy coś zmienia fakt, że zawartość folderu była szyfrowana i skompresowana.

Mam nadzieję, że nie pozbędę sie zbioru kilkunastu miesięcy mojej pracy… :frowning:

pozdrawiam

Skoro to folder prywatny, to być może Twój obecnie utworzony użytkownik nie ma do niego odpowiednich uprawnień. Spróbuj go przejąć na własność. Masz tutaj wszystko opisane:

http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

Daj znać czy działa.

Ewentualnie trzeba będzie kombinować inaczej. Miejmy nadzieję, że szyfrowanie nie namiesza za bardzo…

Jeżeli zawartość była szyfrowana, a ty nie masz klucza szyfrującego, agenta odzyskiwania czy czegoś podobnego to straciłeś dane.

Możesz jeszcze spróbować programu Advanced EFS Data Recovery, wiem, że takie coś istnieje.

świetnie :frowning: dotarłem do “zabezpieczeń”, zrobiłem wszystko jak w opisie, lecz to nic nie daje… a próbując dostać się do opisu użytkowania tego programu Advanced EFS Data Recovery, znalazłem temat na forum, gdzie ktoś także zaszyfrował swoje dane, stracił klucz i nie możę odzyskać… pisali, żeby nawet nie tracił czasu na szukanie… czy to się usi tak skończyć? :confused:

…18GB w pizdu :frowning:

bo masz włączone proste udostępnianie plików. Otwórz dowolny folder i kolejno:

Narzędzia > Opcje folderów > zakładka Widok > tam odznacz Użyj prostego udostępniania plików (zalecane) > Ok.

Teraz zakładka Zabezpieczenia się pojawi. Wszystko było na stronie Microsoftu, do której linka podałem, tylko napisane może nieco tajemniczym językiem :stuck_out_tongue:

Wiem, w końcu do tego dotarłem. :slight_smile:

EDIT: do góry! może ktoś ma jakieś pomysły?

jeżeli folder był zaszyfrowany i nie wyeksportowaleś klucza to niestety nie ma możliwości odzyskania danych, przerabiałem to na sobie :?