DET DRAM > LOCKED ERROR Asus Crosshair Formuła III

Witam

Nie włącza się komputer, no i na LCD Posterze DET DRAM > LOCKED

i tak w kółko i w kółko i w kółko i pochodzi z pół godziny, daję reset na płycie głównej i dopiero po odłączeniu i podłączeniu po tych 30 minutach (około) rozruchu się włącza i codziennie to samo, znaczy problem mam od 2ch dni, kiedyś też miałem,ale przestało. Czym to jest spowodowane? Płyta ASUS Crosshair Formuła III, jak jeszcze coś trzeba to mogę podać. Hmmy na pewno RAM to mam 2x2GB Hyper Kingstony 1333MHz i 1x2gb GOODRAM jakaś też 1333MHz

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa … uage=pl-pl

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q … %3E+LOCKED

Problem pamięci, niekompatybilne ze sobą lub płytą główną lub uszkodzenie.

Zrób test pamięci memtestem86, reset biosu też zalecany i ustaw ponownie i zapisz Save.

Zrób konserwacje kompa, wyczyść grzbiety stykowe pamięci,odkurz dokładnie banki pamięci i same pamięci i inne, nieraz to robi cuda.

Dodatkowo ostatnio mam coraz więcej BSoDów i przez to dzisiaj nawet miałem recovery BIOSu

Masz napisane - do roboty.

Na forum Asusa jest sugestia że slot B1 na RAM może być uszkodzony, skorzystaj z pozostałych slotów.

W B1 jest podłączona pamięć, czyszczenie nic nie dało, nie sprawdzałem z tego tylko memtesrtem, podmienię slot i zobaczę jak będzie działać, ja na efekty muszę czekać wiele godzin, bo to co kilka h wyłączonego kompa jest

Dodane 28.08.2013 (Śr) 8:39

Jest. Włączył się dzisiaj, jednak na start wszedłem w BIOS, bo chciałem ustawić by się świecił panel i cpu fan ignore dać, jednak nic nie zdążyłem zrobić, w 2 oknie komputer złapał freeze i myślę zresetuje i teraz jest DET DRAM i stoi tak jakby miał freeze z czarnym ekranem, jednak chyba to z LOCKED była wina tego slotu B1

Dodane 28.08.2013 (Śr) 11:16

Nagle zniknął prąd w domu, no i po tym jak wrócił komputer włączył się już normalnie

Dodane 18.09.2013 (Śr) 14:02

Trochę mija się z celem kontynuacja tego tematu,ale… Teraz problem mam trochę inny. Nie pokazuje mi LOCKED, ale stoi, albo wyłącza się bez przyczyny po starcie systemu i po tym BIOS nie startuje, znaczy POST SCREEN. Nie mogę uruchomić nic, ponieważ po paru minutach restartuje mi system