Detecting IDE drives - długie włączanie

Witam,

komputer działa zupełnie normalnie, jednak przy włączaniu wyświetla: Detecting IDE drives… i trzeba dość chwilkę poczekać, zanim załaduje dalej. Jest to trochę wkurzające. W biosie przestawiałem co umiałem, jednak zawsze to samo - może wie ktoś która opcja pozwoli wyłączyć to sprawdzanie? Dysk mam SATA 250GB, do tego tylko jeden napęd(ATA) - jednak obecnie odłączony. W internecie można znaleźć wiele problemów związanych z tym, jednak praktycznie w każdym komputer po tym komunikacie w ogóle nie startuje, startuje raz na jakiś czas, lub się resetuje. U mnie działa dobrze już od jakiegoś czasu.

Pozdrawiam.

Znajdź w biosie ustawienie odpowiedzialne za konfigurację napędów i zmień z Auto/Not detected na None. Szukaj ekranu w stylu: http://forum.cdrlab.pl/hdd-flash/6832-p … #post54017

Ustawiłem wszystkie na None, prócz dysku twardego, ponieważ wtedy go po prostu nie widzi. Problem dalej się powtarza.

Jaką masz płytę główną? Jeśli ma dodatkowy kontroler, to można go wyłączyć, jeśli nie, to nie bardzo da się to już przyspieszyć.