Detekcja kart graficznej w laptopie (karta zintegrowana)

soft -> GPU-Z teoretycznie powinien dawać tak dobrą/dokładną detekcję karty graf (to rys. przykładowy)

http://gpuz.techpowerup.com/17/03/26/432.png

Natomiast w moim laptopie o zintegrowanej k. graf. Intel HD Graphics 3000 pokazuje tylko to:
http://i.imgur.com/UJrOYls.png

Pytanie:
Dlaczego soft GPU-Z jest w stanie pokazać dla tej karty tak niewiele (w porównaniu z przykładową kartą rys pierwszy)? Zwłaszcza zależy mi na GPU Load - czyli chwilowa zajętość (w %) procesora karty.
Być może powodem jest to, że to jest “integra”… Ale czy na 100% to jest powód?
btw: GPU-Z nie potrafi także pokazać ile pamięci DDR3 ( <- to pokazuje) ma ta karta na pokładzie, chociaż inne softy - bez problemu pokazują liczbę MB.
Czy możliwe, że ten soft tak sobie jest przystosowany do kart zintegrowanych?

Widać tylko tyle może odczytać z sensorów i samej integry, może też to zależeć od chipa płyty,systemu.

Na HD4600 opcja jest + jeszcze memory usage i to wszystko - system W7 64.

Musi ktoś Ci sprawdzić na tej samej karcie i systemie - dla porównania.

Edit:

Nawet wgrałem najnowszą wersję 1.18.0 bez zmian.

W gruncie rzeczy to zależy dużo od chipsetu płyty głównej jakie informacje można odczytać z karty zintegrowanej i samego procka.
U mnie na integrze Intel HD 4600 (jak włączyłem w BIOS) jest jeszcze oprócz tych 4 informacji memory usage i to wszystko.
Jako tako dużo fizycznych sensorów tam nie ma.
Prędkości wentylatora nie masz, bo ta informacja jest przypisana do danych o CPU w przypadku integry.

Pamięć od kart zintegrowanych jest przydzielana z pamięci RAM i zwykle jest to 64MB (chyba, że producent płyty gł. zrobił inaczej) i tą wartość zwykle można zmienić w BIOS.

Za to karty dedykowane to inna bajka. W moim GTX980 praktycznie całe okienko GPU-Z jest zawalone parametrami/odczytami
Karta dedykowana ma więcej sensorów z których pochodzą dane.

Pod Linuxem na komputerze z procesorem Intel G4600 i integrą HD 630 (CPU z tego roku) dużo, więcej informacji nie podaje. GPU Load tylko i wyłącznie jest wyliczane, a nie odczytywane z jakiegoś sensora.

tak, ta karta trochę “dziadowa” jest. Ja oczywiście nie dopisałem, ze windows xp, ale… nie sądzę, by to było przyczyną tak skromnej detekcji. Chociaż… Może być to. W w7 ładnie pokazuje gpu load procexp, ale nie sprawdzę oczywiście.