Dev c++ a ms visual c++, jak użyć tego?

Witam.

Od początku swojej przygody z programowaniem używałem dev c++, w szkole także używamy dev c++.

Wczoraj jednak postanowiłem zainstalować microsoft visual c++ 2008 expreess edition, i tu moje problemy się zaczęły.

O ile w dev c++ klikam plik/nowy/plik źródłowy, i piszę kod programu, to w ms visual całkowicie nie wiem jak to zrobić.

Szukałem w google, niby udało mi się już dotrzeć do pisania w c++, ale jak chcę użyć opcji debug, i skompilować kod, cały czas pojawia się błąd, jeden błąd, i program nie ruszy.

Identyczny kod na dev c++ działa, więc w czym problem ?

Pomóżcie…

Na stronach MS znajdziesz filmy instruktażowe, zainteresuj się nimi.

Np. :

http://msdn2.microsoft.com/pl-pl/beginn … 8760(en-us.aspx

To, że kod działa pod Dev-C++(MinGW), a pod Visual’em nie, to tylko twoja wina. Wersja MinGW w Dev’ie jest bardzo stara. Niezgodna ze standardami. Napisz kod jeszcze raz, poprawiony.

Wyczytałem w necie jeszcze coś takiego :

ile dobrze pamiętam, to wersja 2008 EE ma problem z prostym programem typu “Hello World!”, bo nie zawiera standardowych plików nagłówkowych… Dopiero jak się go odpowiednio ustawi, to można je dodać… Bez tego działający program “Hello World” napisany pod Visual C++ wygląda trochę inaczej niż wersja standaryzowana…

wie ktoś jak w vs ustawić te standardowe pliki nagłówkowe ?

Tak aby działał kod z plikami #iostream ?

To kompletna bzdura! Ktoś widocznie nie zna się na MSVC++ 2008 EE. Ma wszystkie potrzebne nagłówki z STL + Windows PSDK(windows.h, itp,).

Hello World:

#include 

int main()

{

   std::cout << "Hello World!" << std::endl;

   return 0;

}

Ale trzeba ustawić projekt konsolowy, a nie okienkowy(może o to mu chodziło).

ok, dzięki , mam jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie choćby tego hello world, po skompilowaniu, i odpaleniu programu on zaraz się zamyka, w dev c++ ten kod :

#include 

#include 

main()

{

cout<<"Hello world";

getch();

}

Powoduje że aplikacja otwiera się i nie zamyka się sama, więc co jest nie tak w vs, że program po odpaleniu zaraz się zamyka ?

No i dodam , że ten kod w vs z deva nie działa :roll:

Bo, tak jak już mówiłem, z Dev’em jest dołączony MinGW który to akceptuje. W VC jest to bodajże _getch(). Ale tej funkcji nie powinno się używać razem z iostream, bo mogą być problemy. Lepiej użyj system(“PAUSE”).