Dev-C++ - aplikacja z wbudowanymi bibliotekami

Pewnie wszystkim banał, ale ja bite dwie godziny googlowałem i nie wygooglowałem odpowiedzi. Może dlatego, że nie znam słów kluczy. Chcę stworzyć aplikację, która będzie działała na każdym komputerze (bez kompilatora czy coś). Z tego co nawyczytywałem to muszę ustawić jakieś linkowanie i dodać paczki jakieś czy coś. Ale nie mam zielonego pojęcia gdzie mogę znaleść miejsce, gdzie mógłbym to ustawić. Więc krótko: jak zrobić aplikację *.exe, która będzie działała na wszystkich komputerach (kompilator, jak w temacie: Dev-C++)?

Dev-C++ to nie kompilator.

Aplikacja nie działa na kompilatorze, tylko na komputerze.

Jeśli nie używasz żadnych dzikich funkcji(computer-dependent), dołączasz wszystkie potrzebne biblioteki(Windows: DLL-ki, Linux: SO) i wszystkie zasoby aplikacji to będzie działać. Linkowanie to właśnie dołączanie bibliotek do aplikacji(ale nie tylko). Niektóre biblioteki(statyczne) dołączane są do pliku wykonywalnego w “całości”(w sumie biblioteki ładujące biblioteki(xD) dynamiczne też są dołączane w całości, ale to taki skrót myślowy), a niektóre tylko ładują biblioteki dynamiczne na starcie i do tych właśnie trzeba dostarczać pliki DLL/SO/jakieś inne.