Dev C++ błąd "Program przestał działać"

Witam,

piszę program w Dev C++. Podczas uruchomienia programu wyskakuje błąd “Program XXX przestał działać” i Windows szuka przyczyn…

Natomiast jeżeli uruchamiam ten sam program w trybie debug program działa bezbłędnie. Wiecie co może być przyczyną?

Błąd w kodzie. Zapewne Segmentation fault, czyli np. wykroczenie poza tablicę. Bez kodu więcej powiedzieć się nie da.

Fakt mam trochę tablic, też podejrzewałem którąś pętlę o wyjście poza i wciąż tego nie wykluczam. Zastanawia mnie tylko, dlaczego działa w trybie debug? Środowisko w trym trybie inaczej obsługuje takie błędy?

Zdradzę Ci sekret: Dev-C++ to kompletne badziewie. Przesiądź się na coś lepszego zanim będzie zbyt późno.

Obawiam się, że już jest za późno :frowning: .

A środowisko może nie jest złe, ale mam wrażenie jest trochę niestabilne…

Jest BARDZO ZŁE, zapytaj się dowolnego doświadczonego programisty. Robisz sobie krzywdę brakiem debuggera i zgodności ze standardami.

Niestety jeśli chodzi o projekty akademickie jest bardzo ograniczony wybór. Może się uda przejść, na coś innego.

Ale problem pozostaje i może komuś udało się ten problem rozwiązać.

To pokaż kod :smiley:

Spory jest :), będę musiał pociachać.

Najbardziej zastanawia mnie czemu podczas debugowania działa.

Daj sobie spokój z Dev-C++. Być może jest to dobre środowisko do nauki podstaw I/O i wszystkich pętli, jednak, jak na dłuższe użytkowanie nie najlepsze :). Bez kodu będzie ciężko rozwiązać problem

Pozdrawiam

Daj go na wklej.org, zmień kompilator :stuck_out_tongue:

Jak już mówiłem, muszę pociachać :).

Jest jeszcze jeden problem z tym kodem.

Zlokalizowałem linijkę którą podejrzewałem o błąd, zablokowałem, błąd był w następnej i tak dalej.

Także nie wiem czy kod coś pomoże.

OMG, człowieku kod to cały twój program na pewno pomoże. Myślisz, że ktoś jest w stanie na podstawie twoich wypowiedzi powiedzieć ci co masz poprawić ? Zawsze możesz wstawić cały projekt.

Ewentualnie, jeszcze zostaje “umowa o pracę” :D. Wklej tutaj Zeter twój kod źródłowy, nie wstydź się tego :lol:

Raczej nie chciałem nikogo obarczać analizą mojego kodu. Liczyłem raczej na wskazówki , lub rozwiązanie typowych błędów. Nie koniecznie w kodzie, konfiguracja środowiska itp.

Trop z wyjściem poza zakres tablicy jest dobry i go sprawdzę.

Ale zastanawiam się tylko nad dziwnym zachowaniem debugera w którym program działa bezbłędnie. Zrozumienie tego problemu również może mnie naprowadzić na rozwiązanie.

Jeżeli nie uda mi się rozwiązać zagadki, kod jak najbardziej udostępnię (teraz ii tak go nie mam pod ręką).

Skorzystaj z visual’a 2008 :slight_smile:

Tak VS będzie dobry, ale jak się poddam z dev-em :slight_smile:

Valgrind

Jeśli używasz Windows, tu jest lista substytutów: http://stackoverflow.com/questions/4134 … or-windows

Przywróciłem poprzednią wersję programu - błąd się powtarzał.

Odinstalowałem dev-a, zainstalowałem ponownie problem zniknął :).

Ciekawe na jak długo… faktycznie dev może być większym szrot niż się mogło wydawać.