Dev-C++ i Microsoft Visual Studio 2008

Witam wszystkich. Mam problem z dwoma aplikacjami jak w temacie (Dev-C++ i Microsoft Visual Studio 2008).

Chodzi i to, że korzystam z Dev C++ i piszę prosty program w C. Następnie kompiluje, uruchamiam i program pyta mnie np. o podanie imienia. Podaje imię, klikam enter i w tym momencie włącza mi się takie okno od Visual Studio 2008…

368434992c437e13.jpg

Następnie po tym oknie włącza się cały program Visual Studio 2008 i w Dev nic nie mogę zrobić :frowning: Jak to wyłączyć ?

Prawdopodobnie masz jakiś błąd w tym mini programiku, a MVS 2k8 chce go debugować

To jest ten mini program:

#include 



int main()

{

  int godzina, minuta, sekunda;  


  printf("Podaj godzine:");

  scanf("%d, godzina");

  printf("Podaj minuty:");

  scanf("%d, minuta");

  printf("Podaj sekundy:");

  scanf("%d, sekunda");


  printf("\n\n Twoja godzina to: %d:%d:%d", godzina, minuta, sekunda);


  system("PAUSE");	

  return 0;

}

Nie wiem co może tutaj być źle. To jest chyba za prosta składnia by coś było nie tak :frowning:

to jest C a nie C++, i w new project jako language zaznacz C

Tak zrobiłem. Napisałem na początku ze program się nazywa Dev C++, a piszę w C.

Jak tworzyłem nowy projekt to na 100% zaznaczyłem samo C :slight_smile:

Drugi projekt też tworzyłem dla pewności i dalej to samo :frowning: Ale też zaznaczyłem samo C.

A jak uruchomisz w mvs2008 to tak samo się dzieje ?

W nim chodzi wszystko okej tylko że kod pod samo C nie chodzi tam. Przełożyłem go na C++ i działa bez problemów. Tylko potrzebuje samo C i tego DEV-a.

scanf("%d, godzina");

jest źle.

scanf("%d", &godzina);

jest dobrze

Pozostałe scanfy analogicznie.

To jest najczęstszy błąd początkujących (i nie tylko :wink: ) programistów.

Generalnie składnia do scanfa jest podobna ja do printfa, tyle że zamiast zmiennych trzeba dawać wskaźniki do nich.

Polecam dział example z http://cplusplus.com/reference/clibrary/cstdio/scanf/

Dodałem & jednak jest wszystko to samo. Te same okno się otwiera :frowning:

A zauważyłeś, że " są inaczej?

Tego nie zauważyłem ! I faktycznie już mi się okno te nie włącza.

Dziękuje Ci za pomoc w moim dość banalnym problemie jak wynika z rozwiązania.

Ale powiedz mi dlaczego tak jest ? Przecież Dev do Dev, a visual to visual :-/ Chociaż łączy je programowanie, hmm… ale tak chyba nie powinno być prawda ?

Mnie nie pytaj. Używałem Deva, ale nigdy nie używałem (i nie zamierzam) visuala. Znając życie (i programy microsofta) jest tak, że visual za wszelką cenę próbuje Ci udowodnić, że wie lepiej od Ciebie co chcesz zrobić.

A wracając do: Co klikasz, gdy Ci wyskoczy to czego dałeś screena w pierwszym poście?

Jeśli dałem “NO” to mi się program kompilowany zamknął wraz z tym oknem, natomiast kiedy dałem “YES” to włączał mi się program Visual tylko i tak nie chciał nic zrobić bo jakiś błąd wyrzucał chociaż nie pamiętam jaki.

To może zahacz “manually choose the debugging engines” i zobacz, czy tam się czegoś nie da zmienić?

Nic nie mogę zmienić. Czy zaznaczę to czy to, to i tak się Visual otwiera.