DEV-C++ i proste grafiki 2D?

Witam serdecznie.
Posiadam Windows 7 64 bit oraz korzystam z DEV-C++ 5.11.

Zastanawiam się jak obecnie wygląda sytuacja z możliwością obsługi BARDZO prostej grafiki w DEV C++? Mam na myśli rysowanie prostych, okręgów, pojedynczych pixeli na planszy chociażby 640x480 pixeli. Do zastosowania w celu prezentacji trójkąta Sierpińskiego, spirali Ulama, prostych symulacjach 2D. Próbowałem postępować zgodnie z poradnikiem: https://www.cs.colorado.edu/~main/bgi/dev-c++/ lecz bez powodzenia. Próba załączenia graphics.h skutkowała odwołaniem do tegoż pliku do linijki 302.

Pozdrawiam serdecznie.
sheaker

Nie możesz korzystać z DEV 64 i bibliotek 32. Zainstaluj sobie DEV 5.6 32 i sprawdź

Dziękuję za odpowiedź. Odinstalowałem tamtego Dev c++. Usunąłem folder instalacyjny. Zainstalowałem “Dev-Cpp 5.6.0 MinGW 4.8.1 Setup.exe”. Objaw identyczny. Może coś źle robię…?

Plik=> nowy => projekt => Basic => Console Application.
Dostaję

#include <iostream>

int main(int argc, char** argv) {
	return 0;
}

Projekt => Opcje projektu => Parametry => Konsolidatory (prawe okienko, w poprzedniej wersji to były chyba linkery) => Wpisuję przedstawione na tamtej stronie parametry.

Dodaję #include >graphics.h< i nie da się skompilować.

302 40 c:\program files (x86)\dev-cpp\mingw32\include\graphics.h [Error] redefinition of ‘int right’

EDIT:
Ok, poradziłem sobie.
Ściągnąć właściwe biblioteki graphics.h libbgi.a oraz winbgim.h

Ściągnąć i zainstalować najnowszy dev c++ 64bit.

Wrzucić biblioteki do folderów:
C:\Dev-Cpp\MinGW64\include
C:\Dev-Cpp\MinGW64\lib
C:\Dev-Cpp\MinGW64\x86_64-w64-mingw32\include
C:\Dev-Cpp\MinGW64\x86_64-w64-mingw32\lib

Uruchomić kompilator I PRZERZUCIĆ na wersję kompilatora “TDM-GCC 2.9.2 32-bit release”

Projekt => Opcje projektu => parametry => linker:
-lbgi -lgdi32 -luser32

I przykładowy program rysujący białe kółko na zielonym tle:

#include<graphics.h>

int main(){
int gd=DETECT, gm, angle=0;
initgraph(&gd,&gm,"C:\\TC\\BGI");
setbkcolor(2);
cleardevice();
setcolor(WHITE);
arc(getmaxx()/2,getmaxy()/2,0,360,110);
getch();
closegraph();
}

Pozdrawiam!

Najlepiej przerzuc sie na cos innego np CLion albo VS bo IDE z ktorego korzystasz teraz jest juz nie rozwijane.
Latwiej ci wyjdzie zainstalowac np CLion + MinGW niz bawic sie tym czyms.
Swoja droga poradnik sprzed 10 lat. Przez ten czas pozmienialo sie duuuuzo.