Device\Harddisk1\DR3


(MaRtUś) #1

od kilku dni mam drukarkę podłączoną przez kabel usb z przedłużaczem...

po włączeniu drukarki wyskakuje komunikat:

komunikatyi3.png

co to jest i co można z tym zrobić?

aha... przy okazji to komp wykrywa "część" drukarki jako wymienny dysk i stąd moje podejrzenia, że winowajcą owego komunikatu może być drukarka ;]


(goomish) #2

Hmm... Najwyraźniej Winamp szuka czegoś na tym "niby wymiennym dysku". Spróbuj przejrzeć swoje playlisty, bookmarks (zakładki)... I najważniejsze miejsce - opcje Biblioteki mediów i monitorowanie plików. Albo wyłącz całkowicie albo ogranicz tylko do folderów w których zwykle przechowujesz pliki muzyczne.


(MaRtUś) #3

mam wybrane konkretne foldery w monitorowaniu...

w playlistach są tylko utwory z twardziela wiec nie wiem gdzie może tkwić problem...

ale czego może szukać winamp skoro na "tym dysku" nie ma żadnych plików dla niego...

a poza tym czemu szuka tylko na tym jednym dysku wymiennym a nie we wszystkich... jak pendrive cdrom dvdram...


(goomish) #4

Co prawda w google jest trochę opisów problemu z identycznym komunikatem jak Twój ale żaden (przynajmniej tam gdzie zaglądałem :slight_smile: ) nie dotyczy Winampa. Chociaż, ze względu na pewne podobieństwo Winampa i np. Quick Time'a przychodzi mi do głowy jedna myśl... Spróbuj usunąć (albo chociaż przenieść poza folder Winampa) wtyczki urządzeń przenośnych - o ile się nie mylę są pliki pm_cośtam.dll. Możliwe (tak tylko gdybam), że Winamp wykrywa "to coś" od drukarki jako urządzenie przenośne i próbuje uruchomić jakąś synchronizację czy coś w tym stylu.


(MaRtUś) #5

mam kilka tak sie zaczynających

beztytu322upv3.png

i co mam usunąć?


(goomish) #6

Możesz usunąć (niekoniecznie na stałe) wszystkie. Jeżeli nie korzystasz z Winampa do synchronizacji muzyki między komputerem a jakimś urządzeniem przenośnym - mp3 playerem, palmem itd, itp. - nawet nie zauważysz ich braku.

Oczywiście, jeżeli usunięcie tych wtyczek nie rozwiąże problemu z początku wątku - możesz je przywrócić.

P.S. Spróbuj jeszcze (dodatkowo albo zanim zaczniesz manewry z pmp_*.dll) wyłączyć i deaktywować autostart Winamp Agenta (tej ikony w trayu).