Devil May Cry 4 - problem z instalacją

Witam serdecznie

Mój problem wygląda następująco:

Próbowałam zainstalować (oryginalną) grę Devil May Cry 4, natomiast cały proces stanął na instalacji DirectX9.

Stanął, czyli w wielkich bólach pasek postępu przesunął się o centymetr i umarł.

Próbowałam szczęścia na innym komputerze, również bezskutecznie, co więcej instalacja także zatrzymała się na tym samym etapie.

Obydwa komputery spełniają wymagania sprzętowe.

Nie wiem jakie informacje byłyby jeszcze pomocne, więc na początek ograniczam się do powyższego.

Będę wdzięczna za sugestie, a bardzo wdzięczna za rozwiązanie :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za fatygę.

To może płyta jest uszkodzona, porysowana. Ściągnij directx z internetu i zainstaluj a podczas instalacji gry anuluj jego instalację.

Płyta nie jest uszkodzona.

DirectX mam, natomiast za Twoją radą próbowałam ominąć ten etap instalacji.

Po wybraniu opcji “instalacja niestandardowa”, miałam (tylko) dwie możliwości:

  1. Zainstaluj grę bez dodatkowych komponentów

  2. Zainstaluj grę ze wszystkimi komponentami

No i wszystko. Dla odmiany wybrałam opcję 1 - jednak nic się nie zmieniło.

Zastanawia mnie fakt, iż w momencie, gdy rozpoczyna się właściwa instalacja, napęd dvd zaczyna wydawać dziwne dźwięki. Jest sprawny (sprawdziłam z inną płytą), jednak gdy wkładam płytę Devil MAy Cry 4 jakby nie mógł zaskoczyć i zacząć ją odczytywać (już po zatwierdzeniu umowy licencyjnej, gdy jak pisałam zaczyna się instalacja właściwa).

Spróbuj utworzyć obraz płyty i zainstalować grę z niego. Mi to wiele razy pomogło.

Dzięki za sugestię, obeszło się bez tworzenia obrazu płyty - jak na razie.

Okazuje się, że w XXI wieku przyszło mi czekać ponad pół godziny, aż DirectX zdecydował, że jednak przejdzie proces instalacji z płyty.

Gdy cała w skowronkach czekałam aż instalacja się skończy i w końcu wypróbuję grę otrzymałam następujący komunikat:

  1. Nie znaleziono pliku źródłowego D:\Data1.cab

Zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostęp

  1. Błąd odczytu pliku: C:\ProgramFiles\CAPCOM\DEVILMAYCRY\nativePC\rom\demo\m00_100s.arc

Zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostęp

HELP

Podejrzewam, że poprzednie instalacje (te nieudane) nieźle zaśmieciły dysk. Spróbuj odinstalować grę, usunąć wszystkie pozostałości, a potem zainstalować jeszcze raz, na czysto. Poza tym, jeśli pierwszy błąd będzie się dalej pojawiał, a D:\ to napęd DVD, to jednak spróbowałbym z obrazem.

Nie.! Spróbuj tak, jeżeli grasz na Viscie lub 7 na czas instalacji wyłącz kontrole konta użytkowników i na 80% bedzie dzialac

Super, dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc :slight_smile:

Wiedza, to jednak potężna “broń” :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie