DHCP po wszystkich VLANach na mikrotik routerboard 260gs

Witam.
Mam problem z konfiguracją tytułowego switcha, tak żeby DHCP był na każdym VLANie. Same VLANy działają jak należy, jak wepne DHCP pod konkretny vlan też śmiga, ale nie mogę dojść, jak skonfigurować żeby był rozsyłany po wszystkich. Ma ktoś może taki sprzęt i wie jak to ustawić?

Trunk masz zrobiony? DHCP jest na RB czy na innej maszynie? Jeśli na RB, dla każdego VLAN robisz konfigurację na DHCP. Jeśli na osobnej maszynie, robisz trunk i konfigurację DHCP dla każdej podsieci.

Nie miałem do czynienia ze switchami MT, ale soft powinien działać tak samo lub podobnie. Tam jest RouterOS czy SwitchOS?

Urządzenie ma SwitchOS’a. Chciałem pod łącze trunkowe podpiąć zwykłego TP-Linka i pytanie, czy taki DHCP z TP-Linka może być, czy musi być coś z podziałem na VLANy?

DHCP może być dowolny, ale musi obsługiwać wiele podsieci. Jeśli TP Link rozdaje IP tylko dla jednej podsieci, to się nie nada.

Ponadto jeśli ten TP Link nie wspiera 802.1q, to tym bardziej się nie nada.

Skoro masz switch od MT, to polecam jakiś router od MT. Jeśli nie masz jakichś dużych wymagań w sieci, to spokojnie kupisz coś do 200 złotych. Szkoda czasu na rzeźbienie.