Dhosting vs linux.pl vs MyDevil - mały hosting

Cześć,

poszukuje hostingu dla wizytówki i poczty do małej firmy. Domenę zakupię chyba w domeny.tv, bo czytałem tu na forum, że OVH ma zagraniczne IP co może mieć znaczenie przy rankingu Googla, ale jeśli chodzi o serwer WWW/poczty to czy w tej końcówce 2020 roku jest jakis szczególny faworyt z 3 wymienionych w temacie? Myslę, że stabilność i dostępność usług pocztowych jest priotytetem. + dla Linux.pl za usługę typowo mailową Poczta PRO - jakieś opinie o tym produkcie?

Dzięki ! :slight_smile:

Nie, IP address nie ma wpływu na seo.

Prywatną domenę i hosting mam w Hekko (kilka firmowych również), działa rewelacyjnie, trzeba tylko przymknąć oko na spartański wygląd zaplecza. Do poczty można skonfigurować Thunderbirda, by nie logować się przez stronę.

Nie wiem na czym to polega, ale wwłaściciel hostingu Hekko ma tyle neutralnych / negatywnych opinii rozsiewanych po sieci że sam nie wiem co sądzić.

Niejako z urzędu w pracy mam do czynienia z kilkoma hostingami (strona główna w innym hostingu, sklep internetowy w innym, poczta z przekierowaniami, migracje), ale większość w Hekko i Home, wcześniej w Nazwie. Jeśli idzie o niezawodność usług i szybką pomoc, wygrywa Hekko. Jeśli idzie o prostotę samodzielnej konfiguracji, wygrywa Home (w Home wszystko jest w jednym czytelnym panelu, choć stary panel był bardziej intuicyjny, na marginesie). W Hekko jest oddzielony panel klienta z płatnościami i częścią ustawień DNS, do ustawień hostingu i domen jest osobny panel, wyglądają nieco inaczej i łatwiej się pogubić komuś nieobeznanemu.
Jak nie Hekko, to pozytywne wrażenie miałem jeszcze z Futurehost. Zenbox też wygląda ciekawie pod względem oferty, ale osobiście nie korzystałem.

Ja korzystam z dhosting przerzuciłem się z 2 lata temu z home i nie mam na razie żadnych problemów, odpowiedz w przypadku zgłoszenia to zwykle do godziny, przyjazny ma panel zarządzania.

Tylko tam masz tylko jeden plan do wyboru i miejsce czy zasobu na hostingu w zupełności starcza do postawienia całej strony lub nawet dwóch wiec troche overkill na wizytówkę.

Słuchajcie, a jakieś problemy z pocztą w Hekko czy dhosting?

Czemu kombinujecie z jakimiś providerami pokroju wiewiórka. Wybierz ovh i koniec pieśni.

Przeczytałem z ciekawości pierwsza stronę i już widzę bajki o pobieraniu opłat za darmowy certyfikat Let’s Encrypt: https://pomoc.hekko.pl/szukaj,277,jak_dodac_certyfikat_ssl_let39s_encrypt
Na prywatnej domenie mam go gratis, na firmowych braliśmy płatne, bo firma musi mieć certyfikat “poważny”.
Jak na kolejnych stronach idzie wg takiej samej zasady, to nie wiem, czy w ogóle warto to czytać.

By jednak nie było za różowo, przypomniałem sobie, że jakiś czas temu poproszono nas o zmianę jednego z loginów - integrowali jakieś usługi i login powtarzał się ponoć w tej drugiej usłudze (co jest dość prawdopodobne przy loginach trzyliterowych).

Jasne, że trzeba patrzeć czasem na komentarze przez filtr, ale warto trochę poczytać opinii.

Z poczta na dhosting jedyny problem jaki miałem to blokowanie maili ze skrzynek .me applowych ale to raczej wina ze ich serwery trafiały za każdym razem na listy spamowe jak dostawałem maile i nie dochodziły.

Chociaż maili to dużo powiedziane bo historia dotyczy jednego maila :slight_smile: (Skrzynki)

Jak bardzo intensywnie korzystasz z dhosting? coś w stylu Wordpress + 5-6 kont pocztowych wg. Ciebie będzie ok?

Wgl czy dhosting nie jest już w grupie H88?