DI-524 / Nie działa WIFI

Witam, mam pewien problem. Mam dwa komputery podłączone do switch’a (DI-524), a dokładnie jeden komputer jest podłączony kablem, a drugi przez wifi. Jednak tak się nie fortunnie stało, że komputer który się łączył przez wifi wymagał formatowania. Po zrobionym formacie, na tym komputerze neta nie ma, a na tym co się łączy kablem - jest. Co może być tego powodem? Jak to naprawić? Dodam jeszcze, że nie pamiętam passów do panelu switch’a -.-’

EDIT//

Czy istnieje jakiś sposób by przywrócić standardowe pasy do tego panelu routera?

Widze że mowa jest o routerze :slight_smile: po formacie musisz w kompie mieć zainstalowaną karte sieciową radiową i podać hasło dostępowe do wifi a jeśli nie pamiętasz tego możesz zalogować się na router i je zmienić lub odczytasz je w zakładce Wireles lub zresetować router :slight_smile:

Na laptopie (ten komputer który się łączy przez wifi) zainstalowałem już kartę sieciową, wifi itp. Klucz do mojej sieci również już podałem, a mimo to neta nie ma. Jeszcze jakieś pomysły?

edit//

a właśnie do ustawień routera zapomniałem pasów :confused:

Jesteś pewny że zainstalowałeś sterowniki od płyty głównej na komputerze który formatowałeś?

jestem pewny.

Najprościej i najszybciej będzie przywrócić router do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować.

Resetu dokonasz przytrzymując parę sekund przycisk “Reset” na routerze.

Mógłbyś mi przybliżyć co się stanie po tym resecie? Co ulegnie zmianie? Czy internet będzie na komputerze połączonym kablem? Czy login i hasło do switch’a będzie standardowy? Jak go skonfigurować?

Router będzie w takim stanie jakbyś go wyjął prosto z pudełka (oczywiście chodzi o software a nie o części mechaniczne - joke).

Internetu nie będzie na komputerze połączonym kablem. Dopiero gdy go skonfigurujesz pojawi się internet.

Login i hasło będę standardowe.

A skonfigurować to już Ci nie pomogę bo nie wiem jak się łączysz z netem.

a znajdę gdzieś w sieci jak go skonfigurować? żeby nie było, że go zresetuję i będę odcięty od świata :stuck_out_tongue: Nawet nie wiem jak wygląda to konfigurowanie

W sieci nie znajdziesz konkretnie co masz wpisać.

Dane dostaje się od swojego ISP.

Sprawdź umowę tam powinny być jakieś informacje.

Tak zainstalowanie sterów na pewno pomorze :smiley: chyba ja… sobie robisz.

Wejdż na router i włącz SERWER DHCP

no wiesz ja po formacie nie mam neta, dopiero jak zainstaluje sterowniki od mobo (gigabyte) które zaś posiadają w swojej palecie sterowniki od karty sieciowej.

PS. ja nie z pomorza, tylko ze śląska =D>

Nie parę sekund tylko minimum z 20-30 sekund.

Autor, jak czegoś nie będziesz wiedział to wal śmiało , mam ten sam router i konfiguracja jego jest dziecinnie prosta.

A od kiedy to po każdym formacie trzeba ustawiać router od nowa panowie :slight_smile: Jaki system masz operacyjny i czy karta sieciowa wifi wykrywa w ogóle jakieś inne sieci z okolicy ??

Ehh, chyba nie trzeba resetować routera tylko wejść do jego ustawień.

Domyślne to

IP: http://192.168.0.1/

Login: admin

Hasło: admin