Diagnostyka dysku twardego

Mam do Użytkowników następujące pytanie.Obecnie dyski twarde wykorzystują technologię SMART do powiadamiania o ewentualnej awarii dysku.Użyłem programu HDDlife wygenerowana ocena stanu mojego dysku (Hitachi) wyszła bardzo dobrze 100%sprawny.Jednak wygenerowany został komunikat Work life 2600 Hour.Czy to oznacza ,że za 2600 godzin dysk przestanie działać.Czy taki program naprawdę jest w stanie ocenić,że po takim czasie istotnie dysk przestanie działać.Zawsze nurtowało mnie pytanie ile wytrzyma taki dysk?, u sprzedawców w sklepie dowiedziałem się że może to być np.tydzień,a może byc 10 lat.Dysk mam w laptopie HP,z systemem Windows Vista.Bardzo Państwa proszę o odpowiedź ,szczególnie od osób które użytkowały takie programy do diagnostyki dysku

Chodzi chyba o to “Work life 2600 Hour” to ile on już chyba chodził godzin ten dysk :wink: A po za tym taki programik nie jet w stanie wygenerować ile ten dysk będzie chodził. On nie wie co będzie się z nim działo :slight_smile:

Uruchom program HD Tune, w zakładce health (czyli SMART), odszukaj pozycję 09-Power on hours count. Zobacz, czy Masz tam wpisaną liczbę 2600.