Diagnostyka laptopa... komp się wyłącza pod obciążeniem

Hej :slight_smile:

Mam do was pytanie, jakie jest najlepszy program diagnozujący komputer? Otóż od jakiegoś czasu laptop zaczął mi się wyłączać gdy chce z procka mocniej wycisnąć…

(np. konwersacja filmu) wiatraki kręcą się szybciej spód robi się ciepły i po kilku minutach się wyłącza…

W serwisie mówili mi, że może to być walnięty ram… Jutro przeczyszczę kratkę/otwory odkurzaczem… pewnie trochę kurzu jest…

Ale jak to nie pomoże to chciałbym tak min. wiedzieć co może być z lapkiem nie tak i wysłać go do serwisu… (oby nie :frowning: )

Czekam na wasze odp.

Ja jestem zadowolony z tego programu http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html jest to świetny program w wersji 32bit lub 64bit.

Sprawdz temperatury pod obciążeniem, być może to jest przyczyną wyłączania lapka. Jeśli jest zakurzony to moim zdaniem odkurzacz nie wiele pomorze bo kurz tworzy “dywanik” na radiatorze. Pomaga jedynie rozkręcenie lapka, wyjęcie wentylatora i przeczyszczenie radiatora.

Pewnie jak w większość syf na radiatorze.

Lapki mają bardzo ubogi system odprowadzania ciepła wiec musi on działać na 100%, każde delikatne przytkanie może spowodować przegrzanie.

Komp przed chwilą włączony, zimno po całej nocy. po 25min męczenia średnia temp procka to 93 stopni…

Więc na bank radiatory są zapchane…

Mam do was pytania, kompa kupowałem przez sklep internetowy… to skoro jst na gwarancji to wysłać go tam do nich do sklepu… Czy wysłąć go bezpośrednio do serwisu samsung w waw?

Dostałem fakturę, i w pudełku po laptopie jest jakaś karta gwarancyjna… nie widziałem, aby byłą podbita czy coś… tylko literki są xD