Diagnoza kompa

Mam problem z kompem. Test ping do serwera wypada dobrze, ale łączenie się np. z onetem czy wp fatalnie (bardzo powoli). Admin sprawdził, że od strony serwera wszystko jest okey. Mój komp czasami reaguje na polecenia z opóżnieniem, tak jakby coś robił w tle.

Czy można czymś zdiagnozować kompa z takimi objawami.

Karta sieciowa jest okey( tak podaje komp).

Mam zainstalowane Zone Alarm Pro i NOD 32 antywir, HP scanjet 2300c i HP deskjet 845c, OS 2000pro, 1,8 Celeron, 256SDRam, CD Rom Samsung, nagrywarka LiteOn

przyczyn moze byc dużo:

1.walnienta karta sieciowa najlepiej dla pewnosci włozyc drugą i sprawdzic

  1. moze byc system żle zainstalowany wtedy spowalnia wszystko

  2. jezeli macie w sieci serwer proxy to albo go włacz albo wyłącz w przegladarce

  3. uszkodzony kabel

5 żle skonfigurowane ustawienia sieciowe najlepiej ustaw od nowa wszystko

system reinstaowałem na nowej płycie miesiąc temu i wtedy było okey.

Na razie wywaliłem proxy. Płyta jest intela Asrock z kartą sieciową na płycie. Co dziwne, strona dostawcy internetu wchodzi dobrze, natomiast opóżnienia zaczynają się potem, gdy przechodzę dalej w sieci( co prawda mam wykupione 128kb/s).

bedę próbował zaleceń pysia

A można zdiagnozować szybkość udostępnionego łacza internetowego od strony stacji roboczej ?

wojtek1w

Tak jak napisał pysiu,przyczyn może być wiele:

1-podłącz zewnętrzną kartę sieciową[pożycz u kolegi lub kup koszt ok20PLN]

2-aktualne stery do niej

3-skonfiguruj połączenie sieciowe-artykuł o tym niżej

http://www.banita.pl/konf/siecwinxp.html

ja mam XP,ale winda 2000 chyba jest podobna

4-usuń historię,cookie oraz całą zawartość off-line

5-przejrzyj config Zone Alarm[może jakaś reguła powoduje problem]

6-jak masz jakiś ściągacz [GetRight,DAP,inne]przejrzyj config

7-szybkość łącza można zdiagnozować[przejrzyj wczorajsze posty]

8-możesz zrobić szczegółowe badanie configu sieci[bieżąca konfiguracja i stan połączeń sieciowych]Można to zrobić poprzez polecenie NETDIAG.EXE Będziesz miał szczegółową analizę ustawień sieciowych windy w jednym oknie.Netdiag jest dostępny po zainstalowaniu Narzędzi obsługi systemu z płytki instalacyjnej.Uruchomisz setup.exe z folderu Support/Tools

Ostatnia porada dotyczy 2000/XP/@003

Powodzenia :slight_smile:

Dzięki za pomoc. Spróbuję wszystkiego po kolei. Mam taki jaskółczy niepokój, że admin nie mówi całej prawdy. Mam łacze bezprzewodowe i antenę o przepustowości 1 Mb z kluczem, który dzieli dostęp na kilka osób. Może być jeszcze tak, że ten ich sprzęt nagle w pewnym momencie, przepuszcza moją kolejkę dostepu, bo np. zawiesił się i utknął na jednym połaczeniu.

Jeszcze raz dzięki ludziom dobrej woli !!

http://www.numion.com

1 -Przydział dynamiczny czy stały ?

2 - Może ktoś ściąga KaZaą.

sorry, ma wiedza nie sięga tak daleko i nie umiem odpowiedzieć czy dynamiczny, czy stały.Wiem jedynie, że kiedyś się zawieszał i należało go ręcznie resetować, a teraz robi to okresowo automat. Ale dzięki za pomoc. Co do Kazy, to ze względu na te problemy odinstalowałem.

Sprawdziłem ustawienia protokołów TCP/IP i jest okey, firewall też jest w porządku, a po zdjęciu antyvira też nic się nie zmieniło.

Jeszcze raz dzięki za dobre słowo

Sprawdziłem szybkość połączenia na stronce http://www.numion.com jak radził Boczi i wyszło prawie dobrze bo 127kb/s.

wojtek1w