Diagnoza niedoboru mocy radeona x1950pro

Jak w temacie, tak jak przewidywałem na chieftecu 350’tce x1950pro nie wstaje w trybie 3d (objawia się wiadomościami o błędach programów, żadnego zawieszania systemu, blue screena, po prostu aplikacje 3d się nie odpalają, albo wykrzaczają w momencie w którym odpaliłyby tryb 3d w karcie graficznej. Dodatkowo nie ma sygnału na wyjściu tv-out (jest poprawnie skonfigurowane w sterownikach (klon, zoomowanie, fs dla video, pal/d, piny kabla svideo są poprawnie rozmieszczone (porównujac do kabelka fabrycznego, wymuszanie wykrycia tv tez włączone), po prostu na tv jest czarny ekran i nie leci muzyka (sprawdzałem połączenie z obu stron jest w porządku). Chciałbym mieć poprostu pewność że to są objawy niedostatecznego amperażu na linni 12V+, a w razie gdyby problem z tv-out miał inne źródło to prosiłbym o jakąś radę w tej sprawie jeśli ktoś coś na ten temat wie. Co do zasialacza to wezme chyba corsaira vx450w… mam kase na hx520 ale jakoś nie widze sensu dopłacać 110zł za pare amperów i odpinane kable… vx w testach ma nawet nieco większą sprawnosc z tego co wypatrzyłem ale nie widziałem testów stabilności napięć (jesli ktoś takowe znalazł to mógłby się podzielić). Tak czy siak jeśli ktoś ma naprawde ciekawą propozycję zasilacza do 400zł to niech wali śmiało (ale proszę pamiętać że corsair jest ultra cichy, niezwykle sprawny, kosztuje tylko 260zł, mam go w sklepie na miejscu (mam miesięczny bilet więc brak kosztów dojazdu/przesyłki), zasilacz ma 5 lat gwarancji (!) i akurat też ma złącze zasilania pcie.

Sprawdzić łatwo. Idziesz do kolegi / pożyczasz dobry zasilacz.

Co do zasilacza, to brałbym tego

http://zenfist.pl/pID/1055.htm

za setkę taniej masz amacrox 450 realnie 400W z wysokimi wartościami na linii 12v, który spokojnie wystarczy do obecnej czy przyszłej konfiguracji. Jeżeli planujesz w przyszłości coś naprawdę prądożernego to weź tego “KOrsarza”. A i ten amacrox też jest cichutki.

Hmm co ciekawe moncniejszy zasilacz nic nie zmienił, cóżspróbuje zainstalować sterowniki z płyty załączonej do grafiki, a jak to nie pomoże to reinstall systemu pozostaje, na szczęsie chieftec sięnie zmarnuje i zastąpi feela w drugim kompie :slight_smile:

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 22:30

No i jednak winne były sterowniki, konieczne były te z płyty, ale nowy zasilacz to żadna strata, też się przyda. Pozostał jednak problem tv-out (svideo), na tv mam czarny ekran i nie mam dźwięku (kabel jest w porządku na fx działał bez problemu, a w sterownikach jest ustawione wymuszanie wykrywania tv i klonowanie głównego ekranu na tv, jednak to ustawianie cofa się przy każdym restarcie komputera.