Dialery a livebox

(Slawek Master) #1

witam

czy mogę sie obawiać dialerów jeżeli posiadam livebox tp ?

(Daghda) #2

I tak i nie… przy ADSL dialer nie ma racji bytu - on wybiera połączenie (próbuje) premium tylko na linii telefonicznej… Generalnie, trojan może przyjąć postać dialera, a wtedy komp będzie pełen szumowin internetowych. Pobierz Avasta i Comodo Firewall - nie będziesz się musiał specjalnie przejmować.

(Slawek Master) #3

głównie to chodzi o konsekwencje finansowe ;/ zrobilem formata na wszelki wypadek :slight_smile: ale chyba nic sie nie przedostanie nadrugi komputer skoro do livebox’a sa podlonczone dwa komputery ?

(adpawl) #4

przy połączeniach szerokopasmowych nie ma się co obawiać o koszta jeśli chodzi o dialery - one zwyczajnie nie działają. Dialerów obawiać się należy tylko w przypadku korzystania ze zwykłego modemu telefonicznego http://pl.wikipedia.org/wiki/V.90

W twoim przypadku więc jedynym zmartwieniem jest to, że dialer jak to syf - może niepotrzebnie obciążać i bruździc w systemie. Dlatego lepiej przeskanować i wyczyściś system z nieproszonych gości - będzie sprawniej diałał.

Ale jak już napisałem wcześniej, na połączeniach szerokopasmowych (neostrada, netia, dls, itd.) nie spełnia podstawowej funkcji, tj. nie może nawiązać połączenia telefonicznego.

Zatem możesz być spokojny.

(Slawek Master) #5

wielkie dzięki za wyczerpująca odpowiedz