DialNet 20MB/s i uTorrent max 500kb/s

Witam,

Od ok tygodnia podnieśli mi prędkośc w dialogu z 10 na 20MB/s i niestety spadł mi transfer w utorrent. Nic nie zmieniałem w samym programie a max idzie teraz ok 500kb/s z groszami. Wcześniej zawsze 1mb/s. Zmienili mi za to modem, który teraz ma wbudowany router i może on coś blokuje? Szukałem w ustawieniach jednak nic tam nie mogę znaleźć. Może ktoś z was ma neta z dialogu 20mb/s i modem Technicolor Gateway?

Próbowałem już różnych konfiguracji, przeglądałem kilkanaście tematów ale nic nie pomogło =/

Jaki jest to dokładnie model?

Prawdopodobnie musisz otworzyć i przekierować porty na swój adres IP. Jak łączysz się ze swoim modemem/router’ em > kabel czy WiFi?

Przez WiFi, niestety słabo u mnie z możliwością podłączenia pod modem na kablu nawet do testów x\ a model to dokładnie TG 589vn. Przekierować porty w utorrencie ? A jakie takie cudo zrobić?

Porty przekierowujesz w routerze.A jak ściągasz przez utorrent to masz takie zielone kółko w prawym dolnym rogu? Jak nie to znaczy że musisz przekierować porty.

Ja mam wifi (niby słaby Livebox v1.0) ale z 6 metrów Wifi działa świetnie, transfer 1,2Mb/s. uTorrenta nie trzeba ustawiać, po prostu wystarczy go w zaporze ustawić. Poza tym Torrenty są uzależnione od ilości seed-ów.

No dobra wczoraj w nocy poszło mi maksem mojego łącza czyli… 1.3mb/s ! W tym momencie (tylko ja na łączu siedzę) znów max prędkość to tylko ~1mb/s (od razu wskakuje na 1mb, nie spada poniżej)- sprawdzałem to poprzez noc.gts.pl. Taką prędkość to ja miałem przy 10mb/s, po 20mb/s oczekuje podwojenia tej wartości.

Co do uTorrenta to sprawdzałem w ty momencie na kilku plikach no i na jednym poszło mi 1mb/s a drugi ssał ok 160kb/s, no jak widać słabo z seedami w tym pierwszym choć kurde dość popularny plik… teraz zastanawia mnie słaby download jak na 20mb/s x\