DialNet Masters 2011 co do nauki?

witam

jest to mój pierwszy wątek na tym forum

Wiem ,że do konkursu jeszcze sporo czasu ale także bardzo dużo nauki.

W tym roku będę brał udział w kategorii szkoły ponad gimnazjalne (I liceum) więc proszę o porady co mam sobie przećwiczyć,powtórzyć lub nauczyć się do konkursu aby dobrze wypaść(coś koło 3 etapu lub wyżej). :smiley:

dzięki

macbiel125 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Całą wiedzę Informatyczną w zakresie Internetu :wink: Pytania są nie z tej Ziemi… (czyt. bardzo trudne)

Tu masz przykładowe pytania http://www.dialnetmasters.pl/przykladowe_pytania.html ale podczas olimpiady są o wiele trudniejsze…

a jakieś książki??

na czym się skupić bardziej??

Coś o sieciach komputerowych. Ja przeleciałem “Sieci komputerowe. Kompendium”, bo akurat to miałem na stanie.

Tematyką konkursu jest funkcjonowanie Internetu jako sieci komputerowej. Czyli takie sprawy jak klasy adresów IP, model OSI, model TCP/IP, protokoły sieciowe, media transmisyjne itd. Pamiętaj, że podczas rozwiązywania testu możesz korzystać z Internetu. No i dobra rada - do drużyny w miarę możliwości zwerbować osoby, które znają się na komputerach (na informatyce a nie na graniu w CS), a najlepiej na sieciach.

Masz rację, że do konkursu sporo czasu.

No i zawsze najlepsze wyniki mają tzw. starzy wyjadacze, nie tak łatwo jest się przebić.

jak myślicie jaki będzie próg przejścia w I etapie (ponadgimnazjalne,wielkopolskie) przy 120 drużynach???

Witam. Moja drużyna zdobyła 28/30 pkt:).

a trudne pytania byly? A jesteś gimnazjum czy liceum? I jakie wgle byly?