Dialnet - wysoki ping + długo ładujące się strony

Witam od tygodnia mam problem z internetem. Strony ładują się strasznie wolno a gdy coś pobieram to idzie pełną prędkością. Korzystam z routera “Edimax AR-7084GB”. Gdy zgłaszałem usterkę w dialogu zalecili mi podłączenie ich modemu ale to nic nie pomogło jest to samo a nawet gorzej. Pożyczyłem od brata router “TP-Link TL-WR542G” żeby wyeliminować założenie że mój router i modem jest zepsuty ale to też nie pomogło. Pingi też mam strasznie duże. Nie wiem co się stało wszystko było dobrze a gdy zresetowałem połączenie przestało “działać”. Wcześniej wszystkie strony ładowały się do strzała a teraz tak muli. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Wynik speedtest’u:

2846950233.png

Spróbuj odpalić neta z jakąś dystrybucją linuxa.Jeżeli sytuacja będzie taka sama jak na windzie,monituj problem u swojego operatora aż do skutku.Nie robią Ci żadnej łaski.

Hej,

Co masz na myśli pisząc, że zresetowałeś połączenie? Możesz to jaśniej określić?

:arrow: Próbowałeś sprawdzić prędkość łącza przy pomocy innego komputera? Dzięki temu można by wykluczyć problemy po stronie Twojego komputera bądź systemu.

:arrow: Jak prędkości wyglądają na testerze ze strony tester.netia.pl/?

Pozdrawiam,

Dimatheus