Dialog internet, PPPoE i stałe IP

Od jakiegoś czasu internet w Dialogu jest udostępniany przez utworzenie połączenia PPPoE oraz uzyskanie loginu i hasła. Wcześniej był podawany stały adres IP, maska itd. więc skonfigurowanie rutera nie było problemem. Teraz mam login, hasło oraz stałe IP.

W starym ruterze D-linka jest opcja przy typie połączenia PPPoE ustalenia jakie mamy IP stałe czy zmienne, czyli czy mamy tylko login i hasło, czy login hasło i stałe IP.

Niestety zmieniamy ruter D-linka na 3coma i tam nie ma takiej opcji. Jest tylko możliwość podania loginu i hasła. To samo tyczy się Linksysa i Asmaxa. Więc jak mam ustawić sobie stałe IP :?

Może ktoś się orientuje.

dzięki i pozdrawiam

Serwer DHCP ISP’a sam powinien przydzielić IP dla routera

Tak zgadza się, jeśli nie miałbym stałego IP.

Ale ja specjalnie wziąłem stałe IP i nie wiem jak je ustawić w ruterze.

Nie chce mi się wierzyć że tylko w D-Linku jest możliwość ustalenia IP.

Nie ma tam w routerze czegoś w stylu “WAN IP Adres” ??

Jaki to dokładnie router?

Ja w sieci zanim kupiłem router to serwer DHCP sam mi przydzielił IP bez jakiejkolwiek konfiguracji. A i też mam stałe IP tylko że wewnętrzne :evil:

3COM OfficeConnect Cable/DSL VPN Router (3CR858-91)

Dla połączenia PPTP jest możliwość ustawienia loginu, hasła, IP, maski. Jutro zobaczę czy będzie chodziło to na Dialogu. Dzisiaj nie mogłem wyłączyć neta, bo był potrzebny i nie mogłem podłączyć nowego rutera. Więc jutro dam znać czy się da to jakoś ustawić.

Co do IP to ja mam IP “zewnętrzne” :slight_smile:

pozdrawiam

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 9:55 został dopisany post przez gabrychu

Ustawiłem mu połączenie PPTP, zmieniłem IP w LANie i ruter przestał chodzić :frowning:

Najgorsze że w tym sprzęcie nie ma przycisku reset i głowie się właśnie co zrobić #-o

Ten router nie ma modemu. Jak to masz podłączone? Modem–>> Router–>> Komputer/y? Jesli tak to podajesz tylko login i hasło w routerze, nic więcej. Wszędzie w sieci jesteś widoczny pod stałym adresem IP, przydzielonym Ci przez Dialog.

Modem Dialogu => Ruter => Switch => Komputery. W tej chwili mamy podłączonego D-Linka wpisany login, hasło i stałe IP podane przez dostawcę. Do tej pory byłem przekonany że taką możliwość skonfigurowania mają wszystkie rutery, ale się myliłem.

Możliwe że jest tak jak piszesz z tym IP, przy najbliższej okazji sprawdzę :slight_smile:

Ruter 3com poszedł do serwisu bo trochę “sfiksował”.

dzięki i pozdrawiam

Na pewno tak jest bo sam tak miałem podłączony stary router z modemem Dialogu. Też mam stałe IP :wink:

Faktycznie jest tak jak napisałeś. A tyle się nad tym głowiłem :wink:

dzięki

pozdrawiam