Diesel czy benzyna

fiesta , Niemca stać na naprawę auta w dobrym serwisie, a poza tym nie wsadza zamienników, tylko oryginalne części. To nie to co u nas, że naprawia się auta metodą garażowa. Zauważ, że i opony używane sprowadzane są z Niemiec i to całkiem w niezłym stanie. Niemiec pojeździ trochę i zmienia na drugie, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo. Polak będzie jeździł i jeździł. Poza tym mówimy o kupnie auta od Niemca, a nie z komisu od Turka :wink:

niezDarek , masz rację. Auta z zachodnich Niemiec są w lepszym stanie niż te ze wschodnich. Złom dostaniemy również we Francji i Holandii.

Dyskusja nam się przerodziła z tematu"Diesel czy benzyna" na “Skąd sprowadzić samochód” :smiley:

A jaki samochód będzie lepszy (chodzi o szybkość, przyśpieszenie itp.): Np. Audi A3 TDi 110KM czy np. Audi A3 benzyna 150KM ?? Czy na ilość KM patrzy się tak samo w dieslu i w benzynie ??

Nie, nie patrzy się tak samo. Jak pisałem silnik benzynowy zawsze będzie miał większego kopa przy maksymalnym momencie obrotowym, czyli wciskając gaz praktycznie wgniata Cię w fotel i przyspiesza. W dieslach jest tak, że samochód rozpędza się powoli i nie ma takiego przyspieszenia zaraz po wcisnieciu gazu, jeśli jest to turbodiesel, to turbosprężarka, która odpowiada za wtrysk paliwa pod ciśnieniem, napędzana jest spalinami i zaczyna swoje działanie dopiero w jakimś momencie obrotowym i dopiero wtedy po wciśnięciu gazu przyspieszasz i w tym momencie benzyniaki wymiękają. Po prostu dieslami jeździ się zupełnie inaczej niż benzyną. Jak pisałem jak chcesz robić kilometry bierz diesla, wyjdzie Cię taniej na paliwie, jeśli chcesz jeździć jak rajdowiec i stać Cię na to to bierz samochód z dużym silnikiem benzynowym, myślę że te 150 KM powinno Ci wystarczyć w zupełności.

EDIT: Właśnie mi się przypomniała bardzo ciekawa strona, na którą kiedyś natrafiłem :slight_smile: Może się z nią zapoznaj, może tam znajdziesz więcej informacji http://www.technikajazdy.info/

Pozdrawiam!