DigitalPersona w Chrome / Operze

Witam,

obecnie korzystam na laptopie z Firefoxa, przymierzam się nieco do Chrome’a, ale mam pewien problem…

W firefoxie mam do dyspozycji wtyczkę digitalpersona, która pozawala na korzystanie z czytnika linii papilarnych np. do logowania się na stronach.

Czy coś takiego istnieje w wypadku chrome? W moim wypadku zapisywanie haseł w przeglądarce nie wchodzi w grę , zaś brak możliwości użytkowania czytnika póki co dyskwalifikuje w przedbiegach wszystkie przeglądarki oprócz Firefoxa.

Witajcie!

Mam ten sam problem.

Nie widzę żadnych odpowiedzi w tym poście, czy to znaczy, że problem nadal nie rozwiązany?

Czyżby google chrome nadal nie posiadał takich możliwości?

Jeśli tak, to moim zdaniem, bardzo na niekorzyść googlowskiej przeglądarki.

Pozdrawiam.

Nadal to nie działa.

Ani w Chrome, ani też w Operze.

Najwidoczniej producent twierdzi, że obie te przeglądarki są zbyt mało popularne, bo wtyczka działa w IE oraz Firefoxie.

Trudno się z nim zresztą nie zgodzić.

Być może decydują tu jakieś względy finansowe. IE i FF chcą mieć DigitalPersona na wyłączność i jest to skuteczne działanie. Mimo, że uważam Chrome za najlepszą przeglądarkę ze względu na możliwość logowania się do witryn czytnikiem linii papilarnych przeniosłem się na FF. Tylko jakaś skoordynowana akcja skłoniłaby Googla do wprowadzenia tego usprawnienia. Pozdrawiam.

Jak IE i FF mogą mieć wyłączność, skoro dostępność tego dodatku zależy od firmy digitalPersona?

Na Chrome nie ma, ale być może się pojawi, bo udział tej przeglądarki jest coraz wyższy.

Na Operę raczej nie będzie, bo w tym wypadku % udziału jest z pewnością nieopłacalny.