Dioda adsl na routerze nie swieci

Problem jest taki, że dioda adsl na ruterze wogole nie swieci. A z tego co wiem to powinna przynajmniej migać. Router kupilem kilka dni temu na początku wszystko smigalo jak nalezy. Potem jak wylaczylem go z zasilania na gdzies na pół godziny to sie nie chciał połączyc tak zeby dioda swiecila ciagle. A następnego dnia juz wszystko bylo jak nalezy i tak przez kilka dni az do teraz gdzie wylaczam go i włączam a dioda nie swieci. Prosze o rade bo nie wiem czy cos jest nie tak z routerem czy ja cos nie tak robie.

Ruter jest od tego aby chodził 24 godziny na dobę, nie powinno się go wyłanczac. A dioda moze nie świecić dlatego że ruter jest “inny” i nie łączy się szybko. Albo masz coś nie tak z ruterm

Ja sam bede zakładał sieć i bede szukał ale w mojej starej sieci niebyło takich problemów z tym bo zawsze kiedy interent padł to musiałem robić bo nikt inny na tym sie nieznał więc wszytsko chodziło może ci sie dioda spaliła?

ale jak dioda by byla przepalona to ruter by dzialal i łaczyl z netem normalnie? Bo umnie teraz wcale sie nie chce polaczyc. Nie wiem czy mozna go odniesc do reklamacji i czy wogole mi to uwzglednią?

Masz pełane prawo wyłączać i włacząć router wg wskazówek, jakie są podane w dołączonej instrukcji.

Tak się skałada, że mam u siebie router i żeby go przezerować odłączam go od zasilania na kilkanaście sekund, poczym ponownie podłączam.

Robię tak, ponieważ od czasu do czasu się wiesza i wtedy nie mam połączenia z Netem.

Jeśli kupiłeś go kilka dni temu, zanieś do reklamacji, powiedz, że po prostu router nie działa, a dlaczego to ich problem nie Twój.

:okulary:

Aby przywrócić moduł ADSL, ktory zostal wykasowany najczesciej wskutek nie umiejetnego obchodzenia sie z funkcją “Local Code Image Update” objawiający sie wyswietleniem informacji “module is not loaded” w zakładce ADSL Status, wybierz funkcje “Local Code Image Update” i nacisnij przycisk Cancel Download"

Tu znowu ja. Teraz wyczytalem w instrukcji to co pisze powyzej, że to moze byc przyczyna nie dzialania rutera. Tylko mam problem taki ze nie moge wejsc do ustawien rutera w ktore sie wchodzi poprzez wpisanie adresu w pregladarce u mnie to jest http://10.0.0.2.

Prosze o pomoc kogos kto posiada taki ruter lub Asmax ar 801u jak teraz wejsc do tych ustawień. Naciskalem tez reset i trzymalem przez 5sek, ktory ma przywracac ustawienia.

Wszystko fajnie, ale czy fizycznie Twój router działa ??

Bo jeśli nie działa, to nie możesz spodziewać się zalogowania do niego poprzez IP.

:okulary:

No nie wiem czy dziala, dioda power i lan swiecą i pokazuje ze jest polaczenie LAN z kompem, tylko adsl nie swieci. Teraz ja juz nie wiem zaniose to chyba do reklamacji i koniec co bedzie to bedzie

Możliwe że to coś z linią. U mnie w pracy na ruterze, dioda się nie paliła gdy linia została roscrosowana. Zadzwoń i spytaj.

ale na samym początku ruter dzialal, a teraz lacze sie znetem przez modem tpsa i wszystko dziala. Prosze sie nie denerwowac glupimi pytaniami ale nie kojarze co to moze byc ze linia zostala roscrosowana, czy to to ze zostala rozdzielona? Bo teraz mam podłączony tylko jeden komp do rutera i nie dziala dalej zalezy mi na tym zeby laczyc sie do netu przez ruter a nie modem tpsa.

W takim układzie z linią wszystko OK 8)

ale jeszcze jedno pytanie. Czy w takim razie w ruterze sie moglo cos spalic? i jak to sie moglo stac skoro mam filtr przepieciowy?

oczywiście ze zawsze jest taka mozliwość :wink: