Dioda dram Aorus B450

Witam, ostatnio już drugi raz spotkałem się z problemem na moim pc-cie który uniemożliwia korzystanie z niego. Sytuacja miewa się następująco: po uruchomieniu komputera chwilę działa i odrazu się wyłącza. System nie uruchamia się, na płycie głównej zapala się czerwona dioda dram. Byłem z owym problemem już raz w naprawie i pan musiał instalować nowego biosa. Chciałem teraz zrobić podobny zabieg, bo co innego może być przyczyną? Zbootowałem pendriva z biosem i podłączyłem do komputera. I tu właśnie jest problem, komputer nie odpala biosa z pedrive. Normalnie wszedł bym w aktualnego biosa i włączyć opcję aby czytał pendriva, ale co zrobić jak takiej czynności wykonać nie mogę? Jest może jakiś sposób awaryjny czy coś takiego? Oprócz tego wyjmowałem na chwilę bateryjkę z biosu oraz odpalałem komputer na różnych kościach ramu, ale to nie to. Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Możesz podać pełną specyfikację zestawu? Sam składałeś czy w jakimś sklepie? Podaj dokładny model chłodzenia. Komputer serwisował kuzyn Seba_1kFPS___1600Hz___ czy elektronik w serwisie? Koledzy @panicagaming i @anon7248146 uwielbiają takie tematy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Masz kartę graficzną dedykowaną i procesor z integrą by GPU odpiąć? Jaką masz w ogóle płytę główną? Próbowałeś może odpinać kabel zasilający na chwilę (15 minut, żeby wykluczyć zawieszenie czegoś) od kompa i od zasilacza?

Komputer był składany przez członka mojej rodziny. Specyfikacje to:
Płyta główna Aorus B450
Ryzen 5 2600
Gtx 1070 8 gb
SilentiumPC Fortis 3 140mm
Patriot 8GB 3000MHz Viper CL16 (2x4GB)
GOODRAM 240GB 2,5" SATA SSD CL 100
@panicagaming Kartę dedykowaną tzw? Kabel był oczywiście odłączany.

Zasilacz jaki masz, coś nowego czy że starego kompa?

Nowy, kupiony też pod tego kompa. Corsair TX650

Skorzystaj z gwarancji, płyta jest prawdopodobnie uszkodzona.

Jestem za tym rozwiązaniem co wyżej.