Dioda hdd - non stop świeci

(Plazmax) #1

Witam wszystkich :slight_smile: szukałem i nie znalazłem na forum więc piszę. Ostatnio zmieniłem płytę główną na GIGABYTE GA-X48-DQ6 z ASUS P5K a reszta pozostała jak w podpisie. Problemem jest to, że cały czas świeci dioda od dysku, nawet jak go odłączam to świeci. Czytałem w necie o różnych przypadkach np " kabel nie łączy " lub " uszkodzona karta graficzna " itp itd . Jedno jest pewne, że mój dysk nie mieli, działa normalnie jak cały komp. Tylko co jest powodem, że ta dioda non stop świeci ? Strasznie mnie to irytuje :evil: Sprzedawca polecił mi update BIOSu i tak zrobiłem korzystając z programu @BIOS. Wszystko się powiodło, mam nowszy bios ale dioda świeci dalej.Mam ochotę walnąć klawiaturą w biurko.......Płyta jest nowa, nie używana, jak otworzyłem opakowanie to chyba jeszcze z Chin powietrze w nim było :smiley: po prostu dziewica :stuck_out_tongue: . Ktoś tak miał/ma ? Już idę spać, będę czytać za dnia :slight_smile:

Pozdro !!

(sadaj72) #2

Nie masz jakiegoś starożytnego sprzętu z taśmą podłączonego do komputera?

O taką taśmę chodzi: http://www.lyberty.com/tech/hard_drives … -large.jpg

(Plazmax) #3

Właśnie nie mam takiego starocia…

(sadaj72) #4

Ja miałem starą nagrywarkę która powodowała że dioda od hdd cały czas świecił, po odłączeniu nagrywarki problem znikał (sprawdzałem na 2 komputerach) :wink:

A jak odłączysz wszystkie urządzenia sata to dioda też świeci?

Nie podłączyłeś diody od dysku jako pwr_led?

(bachus) #5

To właśnie brzmi bardzo prawdopodobnie…

(Azi) #6

Właśnie za bachus-em , prawdopodobnie pomyliłeś kabelki…

(Plazmax) #7

Cześć :slight_smile: już zabieram się do sprawdzenia czy dobrze podłączyłem :slight_smile: może zrobię fotkę…ale wydaje mi się że jest ok bo robiłem to z instrukcją i w dodatku mam podpisane kabelki na pinach.

Dodane 12.07.2013 (Pt) 10:31

No to zrobiłem zdjęcia i wydaje się że jest ok :slight_smile: właśnie idą na wrzutę…

Dodane 12.07.2013 (Pt) 10:41

Na tym zdjęciu:

http://w606.wrzuta.pl/obraz/4gO81JQN8qZ/20130712_100916

pin podłączam czerwonym pinem do plusa na płycie, tu jest odwrotnie bo tak złapałem palcem

http://w606.wrzuta.pl/obraz/0blMKWeDhAt/20130712_101302 - to z instrukcji - nie ma mowy o pomyłce

(wesoly82) #8

rozumiem że podpinasz pod piny 1 i 3 (w poziomie) a nie tak jak trzymasz pionowo na zdjęciu 1 i 2.

(Plazmax) #9

Dokładnie tak 1 i 3, oba są na niebieskim polu jak widać na zdjęciu.

(wesoly82) #10

pokaz resztę jak podłączasz, może tam jakieś zwarcie jest. Albo sprawdź czy od spodu pł. głównej nie ma jakiś paprochów co zamykają obwód tej diody

(Artur520) #11

Albo podłącz pwr do leda od hdd a hdd do pwr. Może nazewnictwo na kabelkach zamienili. Do tego czy dioda od pwr zachowuje się poprawnie tj. świeci ciągle?

(Plazmax) #12

Właśnie też pomyślałem, że gdzieś jakieś zwarcie może być :expressionless: spróbuję jutro wyjąć płytę główną z obudowy i wtedy odpalę kompa.

Dioda PWR świeci cały czas, RESET też działa i mini-głośnik też daje oznaki życia. Wszystko na pewno jest dobrze podłączone. Wcześniej było identycznie na starej płycie i nie ma mowy o zmianie w nazewnictwie kabli.

Gdzieś na jakimś forum czytałem że może to mieć związek z RAM… dziwne… niby chodzi o jakiś plik wymiany czy coś…

Dodane 14.07.2013 (N) 0:09

Hmm nic to nie dało co pisałem, nie ma zwarcia itp. Coś innego musi być :? Jakieś nowe pomysły ?

(wesoly82) #13

a zamieniłeś dla sprawdzenia diodę hdd z diodą power? zobaczysz wtedy czy tu nie leży problem

(Plazmax) #14

Tak, sprawdziłem to samo :frowning: .Podłączałem inne dyski,napędy dvd, zmieniałem kable i nic dalej to samo. Nie wiem co jest :cry:

(Artur520) #15

Podłącz inną obudowę na testy. Komponenty zostaw. Podłącz jedynie okablowanie z tej drugiej. Dowiemy się czy jest coś nie tak z płytą czy z budą. Prawdopodobnie z płytą ale w ten sposób dowiemy się na 100%.

(Plazmax) #16

Aktualnie działam już na innej płycie głównej i wszystko jest jak należy. Wiec to chyba coś z płytą :frowning: a szkoda bo fajna coś jeszcze pokombinuję…