Dioda na płycie głównej mruga


(n33trox) #1

Ostatnio podczas wymiany RAMu zauważyłem, że zielona dioda na mojej płycie głównej (ASUS M2N-E) po podłączeniu jej do zasilania zamiast się świecić światłem ciągłym, mruga ale z bardzo dużą częstotliwością - tak jakby miała się świecić, ale jakby prąd jakoś nie bardzo dochodził. Po uruchomieniu komputera już się świeci normalnie, po jego wyłączeniu również. Dopiero jak odłączę od prądu całkowicie i podłączę ponownie, to znowu mruga aż do czasu uruchomienia komputera. W tym czasie słychać w głośniku takie jakby szumy/trzaski (jeśli się go włączy). Dawniej tak nie było, dioda zawsze się świeciła światłem ciągłym.

W związku z tym moje pytanie: czy moja płyta główna zaczyna się sypać, czy może po prostu ta dioda zaczyna się powoli wykańczać, a płyta dalej będzie działać?


(Henio Mazurek) #2

Pierwszy raz się z tym spotykam ale to pewnie problem z napięciem na linii -5 lub -12 (zapomniałem już), raczej nieistotne. Podłącz pod usb pendrive’a i sprawdź czy dioda na nim też miga (komputer ma być wyłączony). Możesz sprawdzić na innym zasilaczu.