Dioda na płycie głównej się świeci

Komputer jest dosyć stary , ale poprzedni właściciel mówił , że działał poprawnie . Po pierwszym załączeniu bez dysku twardego monitor odpalił w obrazie . Potem gdy już dysk został wmontowany po włączeniu komputera paliła się dioda czerwona na płycie głównej , a monitor nic nie wyświetlił . Komputer tak jakby normalnie się odpalał wiatraki normalnie chodziły . Dodam jeszcze , że komputer wydawał piszczenie . Więc go zostawiłam , nic z nim nie robiłam . Nie sprawdzałam go . Czytałam dużo na forach internetowych o diodzie . Były propozycje sprawdzenia m.in. kondensatorów czy są spuchnięte . Więc sprawdziłam , ale one były w stanie normalne bez napuchnięcia . Mogę tylko powiedzieć , że ja go nie podłączałam oprócz dysku . Dysk był wyjęty . Miał wymieniany zasilacz 450V . Co może być problemem ?

Pytanie za 100 punktów - ten “dość stary” komputer ma dysk SATA (cienki kabelek do płyty głównej) czy ATA (szeroki kabelek do płyty głównej)? W drugim przypadku - wart sprawdzić czy taśma jest sprawna (prawidłowo podłączona). Albo jeszcze lepiej - odłącz dysk i sprawdź czy komputer “odpala w obrazie” czy też wydaje z siebie piski (jeśli tak - postaraj się je opisać: ilość i długość).

ATA , taśma jest sprawna , sprawdzałam na drugim komp. , jest podłączona dobrze tak jak powinna być , po odłączeniu dysku komputer nie wydaje dźwięków , monitor wyświetla obraz i napisy . Żadnych pisków nic w tym stylu .

Skoro bez dysku płyta startuje - to problemem jest dysk. Często podobny objaw powodowało odwrotne podłączenie taśmy sygnałowej, lub podłaczenie dysku do jakiegoś egzotycznego kontrolera. Spróbuj najlepiej jak potrafisz podać markę i model płyty oraz dysku twardego.

Dysk Twardy IDE ATA Samsung SP4002H , Płyta główna ECS K7VTA3/KT333 . Chyba powinny być te poprawne dane . Taśmy sygnałowe nie mogą być odwrotnie podłączone , bo próbowałam dosłownie chwilkę temu sprawdzić to i na żadnych stronach nie odpala .

Na płycie głównej masz 4 porty IDE. Czy komputer przestaje się uruchamiać po podłączeniu dysku od którykolwiek z portów IDE ?

Nie . Sprawdzałam to już wielokrotnie …