Diora WS 442 Komputer

Witam dziś zakupiłem wzmacniacz Unitra Diora ws442 proszę o pomoc w podłączeniu do Komputera co gdzie i jak bo podłączam i nic nie słychac cisza. Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje pozdrawiam.

Kupiłeś chyba najgorszy wzmacniacz polskiej produkcji. Mówiłem, że nie opłaca się brać tego wzmacniacza, za jego cenę można kupić o wiele lepsze produkty.

Potrzebujesz kabel Jack 3,5mm -> Cinch. Jacka podłączasz do komputera, cinche do wejścia magnetofonowego we wzmacniaczu. Potem musisz wybrać wejście magnetofonowe i włączyć kolumny A lub B.

Wzmacniacz dostałem za 20 zł więc kupiłem , ok działa ale jest 1 problem duży skok głośności jest od połowy pokrętła głośności jak jest na połowie to jest dosyc cicho. w czym problem ?

Co za bzdura. Co może niby Technics, w którym za bas uważane jest buczenie na częstotliwości 200-300Hz jest lepszy? Nie wypisuj głupot, bo aż żal czytać.

Dorzucasz do tego 2x Rondo 300 (tak, WS 442 spokojnie im daje radę) i za kilkaset złotych masz zestaw o niebo lepszy niż dowolny zestaw 2.1 czy 5.1 w tej samej a nawet 3x większej cenie. Jak się słucha muzy, to z całym osiedlem :wink:

Bardzo dobry wybór hexed94. Tylko kolumny jakieś normalne do tego :slight_smile:

Kolumny jakie masz? Jak ustawiony dźwięk w kompie?

Posiadam altusy 75 jutro je regeneruje .

Możliwe, że uszkodzony jest potencjometr głośności. Możesz psiknąć go takim preparatem jak Kontakt PR.

To coś nie tak masz z ustawieniami w kompie, mi WS 442 ciągnie Rondo 300 i to naprawdę dobrze, więc na wyjściu masz za słaby sygnał, albo z kolumnami coś nie tak.

kolumny znakomicie graly na pioneerze vsx 407 nie wiem o co biega tutaj .

Jest możliwość, że tak jak pisał przemek7525 masz coś z potencjometrem lub wzmacniacz nie jest w pełni sprawny. To stary sprzęt. Kondensatory mogły wylać, ale to wszystko jest do naprawienia. I to za grosze w sumie.

Czyli jak sprawdzic co jest przyczyną ?

Podłącz słuchawki, obserwuj poziomy wysterowania. Przy połowie mocy powinien dochodzić do czerwonych, choć to zależy też od poziomu nagrania. W każdym bądź razie jeśli poziomy wysterowania są niskie, a dźwięk w słuchawkach słaby, problem leży na złączu lub w ustawieniach na kompie. Jak to Vista, czy 7 masz osobne wyjście pewnie z osobnymi ustawieniami, zwróć na to uwagę.

A przeczyszczenie potencjometra tym Kontakt PR co polecił kolega przemek7525 gdzie to kupic i czy to pomoże ?

Jeśli jest zużyty (wytarte są blaszki) to będzie trzeszczał przy przekręcaniu. Podejrzewam, że w każdym sklepie z częściami RTV dostaniesz podobny.

A w kompie jakie ustawienia zrobic mam ?

Posiadam SoundMaxa jak poprawnie ustawic?

Nowe potencjometry to jest kosztowna sprawa. Na przykład taki potencjometr do WS704 jest warty tyle, ile kosztuje ten wzmacniacz na Allegro ;). Spróbuj kupić Kontakt PR i psiknąć potencjometr. Taki preparat powinieneś dostać w każdym sklepie z elektroniką.

Ustaw głośności na 100% i już, wystarczy.

Nie rozumiem sensu używania tej WS, jeżeli masz o niebo lepszego Pioneera.

Phenom, jeżeli chodzi o polskie sprzęty to WS442 nie jest dobrym produktem, a polskich wzmacniaczy, amplitunerów słyszałem bardzo dużo i ta WS z nich wszystkich to jest jeden z gorszych jaki słyszałem.

Jakiego Technicsa porównujesz do tej WS? Jeżeli SU-V500, to nic dziwnego, bo to jest porażka na całej linii, nawet Amator jest od niego lepszy jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Do Rondo przydałby się dobry wzmacniacz o mocy co najmniej 80W na kanał by się przydał, polecam zainwestować ;).

Za podobną cenę, za jaką schodzi ta Diora na Allegro kupiłem Sony TA-F210 - wzmacniacz kilka klas wyższy, niż jakikolwiek polski wytwór.

Mogę mieć zestaw składający się z lepszego wzmacniacza (np. Rotel, Sony z serii ES, NAD, czy może nawet Luxman), niż jakikolwiek polski wzmacniacz ;).

Mnie chodziło o te wspaniałe zestawy 2.1 czy 5.1. Żaden nawet najlepszy nie zagra tak samo jak 2 porządne kolumny + wzmacniacz. Większość techniksów miało marne parametry wyjściowe. Moc owszem, pasmo z choinki wzięte. Pionieery to już inna bajka. A Rotel czy Lumax to jeszcze insza, bardziej w kierunku Nad’a czy Denona. Puki mi ta Diorka działa nie zamierzam wymieniać :wink:

hexed94 jak masz urządzenia wyjściowe, sprawdź które masz aktywne i tam ustawiaj. Słuchawki testowałeś?

Więc kupie ten kontakt pr i dam znac dziekuje za pomoc .