Direct 10 XP, kopie zapasowe

(Songoku Ssj4) #1

Witam

Kupiłem kartę radeon hd46050 i on obsługuję direct 10, mam niestety windowsa xp i często pracuje na innym kompie na którym jest vista i jej nie trawie po prostu, zamulona i w ogóle. czy karta ta obsłuży directa 9 lub czy da radę wgrać directa 10 na xp? lub jeżeli już naprawdę nie da rady nic zrobić mając xp to win 7 chyba lepsza od visty? chce tego kompa bardziej do gier, w pełni wykorzystać tego radka a nie zamulić przez windę. I czy jezeli mam teraz 2,5 a ta vista taki zamulator i podobno jej wymagania to 1GB to w moim przypadku należało by dokupić Ram?

drugi problem, mam na dysku 16GB bardzo ważnych zdjęć i z 20 muzyki której w sumie szkoda było by usuwać. a chce kompletnie sformatować kompa. jak to zrobić i czy w ogóle się da tak żeby był czyściutki nie tykając tylko tych dwóch folderów?

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

(mati75) #2

tak ta karta obsługuje dx9, a na xp zapomnij o dx10

(Songoku Ssj4) #3

lepiej będzie chodzić z 10 na viscie czy 9 na xp graficznie na 10 to na pewno ale wydajnosc ?

a z tymi kopiami jak bo to pilne troszkę

(mati75) #4

możesz np. 7 zainstalować na partycji xp, a zdjęcia skopiować na jakąś inną

(Songoku Ssj4) #5

no ok, a jak z tą vistą jest sens instalwoania jej, mam dysk 109gb samsunga a vista podobno 15gb zajmuje :expressionless: to nawet nei ma sensu robić partycji

kuurde mam niezły mentlik, mysłałem ze sobie odpalę kartę, a tu vista potrzebna;|

(rgabrysiak) #6

Jeśli chcesz wykorzystać DirectX 10 to pozostaje ci jedynie instalacja Windows Visty tudzieź Windows Seven, co do samej Visty jeśli reszta komputera jest w miarę dobra to mimo wszystko warto zainstalować Vistę która wcale nie jest taka zła jak się na początku wydaje.

Co do formatu ja radziłbym zgrać dane na inny dysk / nośnik i zrobił jak sam mówisz kompletny format

(Songoku Ssj4) #7

no to z moim 2,5gb i 3.0gh pentiumem gry nie będą wolniejsze niz na xpeku i direcet 9.0? to ejst dla mnie wazne :> chce dobrą wydajność przedewszystkim. i którą wersje visty jak już coś i za ile?

(rgabrysiak) #8

Wydajność będzie nieco mniejsza niż na XP, wiadomo Vista pobiera więcej zasobów z twojego sprzętu. Co do wersji systemu, na potrzeby domowe wystarczyłaby wersja Home Premium.

(Songoku Ssj4) #9

ale czy ten dx10 to tak naserio cos zmienia xd lubie dobrą jakosc ale nawet jesli cos tam daje to pewnie nie zauwazalnie??

(Binio21a) #10

Ten dx10 to tylko chwyt marketingowy, żeby vista lepiej się sprzedawała :wink: W rzeczewistości różnice w grafice są niewielkie i to tylko w nielicznych grach. Jeśli zależy Ci na wydajności - pozostań przy XP :wink:

(Songoku Ssj4) #11

OK. druga sprawa korzystajac z tematu, zainstalowałem nowe chłdozenie do pr karte graf, i ogólnie jest mega cisza nie patrząc na karę

Wiatrak Karty graficznej mocno daje, troche za mocno wiec nie wiem czy w ogóle tak powinien. nie wiem czym sprawdzić dokłądną temperaturę wszystkich częsci. ale na speedFanie było napisane: temp1 -55 temp2 -2 temp3 33

temp3 chyba za procka odpowiada bo jak podkrecałem obroty na wyzsze to temp spadała i w everescie jest taka sama temp. ale nie wiem jakie obroty wiatraka karty graf no i jaka temp. czy ta się zmiejszyc te obroty jakos czy cos. pomocy

(roobal) #12

Podobno DX10 można mieć na XP instalując Wine w wersji dla Windows lol :slight_smile:

Co do formatowania, wydziel sobie, np. przy pomocy GParted LiveCD osobną partucję, czyli te 36 lub nawet lepiej 40GB, skopiuj na nią te zdjęcia i muzykę a poprzednią partycję sformatuj, możesz to zrobić nawet w GParted. Potem przekopiujesz sobie to wszystko z powrotem na nowo sformatowaną partycję a z tą zrobisz co chcesz. Pamiętaj aby przed wykonaniem jakichkolwiek operacji na dyskach dokonać defragmentacji, żebyś później nie miał poucinanych lub uszkodzonych plików.

Pozdrawiam!