Direct 10 XP, kopie zapasowe

Witam

Kupiłem kartę radeon hd46050 i on obsługuję direct 10, mam niestety windowsa xp i często pracuje na innym kompie na którym jest vista i jej nie trawie po prostu, zamulona i w ogóle. czy karta ta obsłuży directa 9 lub czy da radę wgrać directa 10 na xp? lub jeżeli już naprawdę nie da rady nic zrobić mając xp to win 7 chyba lepsza od visty? chce tego kompa bardziej do gier, w pełni wykorzystać tego radka a nie zamulić przez windę. I czy jezeli mam teraz 2,5 a ta vista taki zamulator i podobno jej wymagania to 1GB to w moim przypadku należało by dokupić Ram?

drugi problem, mam na dysku 16GB bardzo ważnych zdjęć i z 20 muzyki której w sumie szkoda było by usuwać. a chce kompletnie sformatować kompa. jak to zrobić i czy w ogóle się da tak żeby był czyściutki nie tykając tylko tych dwóch folderów?

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

tak ta karta obsługuje dx9, a na xp zapomnij o dx10

lepiej będzie chodzić z 10 na viscie czy 9 na xp graficznie na 10 to na pewno ale wydajnosc ?

a z tymi kopiami jak bo to pilne troszkę

możesz np. 7 zainstalować na partycji xp, a zdjęcia skopiować na jakąś inną

no ok, a jak z tą vistą jest sens instalwoania jej, mam dysk 109gb samsunga a vista podobno 15gb zajmuje :expressionless: to nawet nei ma sensu robić partycji

kuurde mam niezły mentlik, mysłałem ze sobie odpalę kartę, a tu vista potrzebna;|

Jeśli chcesz wykorzystać DirectX 10 to pozostaje ci jedynie instalacja Windows Visty tudzieź Windows Seven, co do samej Visty jeśli reszta komputera jest w miarę dobra to mimo wszystko warto zainstalować Vistę która wcale nie jest taka zła jak się na początku wydaje.

Co do formatu ja radziłbym zgrać dane na inny dysk / nośnik i zrobił jak sam mówisz kompletny format

no to z moim 2,5gb i 3.0gh pentiumem gry nie będą wolniejsze niz na xpeku i direcet 9.0? to ejst dla mnie wazne :> chce dobrą wydajność przedewszystkim. i którą wersje visty jak już coś i za ile?

Wydajność będzie nieco mniejsza niż na XP, wiadomo Vista pobiera więcej zasobów z twojego sprzętu. Co do wersji systemu, na potrzeby domowe wystarczyłaby wersja Home Premium.

ale czy ten dx10 to tak naserio cos zmienia xd lubie dobrą jakosc ale nawet jesli cos tam daje to pewnie nie zauwazalnie??

Ten dx10 to tylko chwyt marketingowy, żeby vista lepiej się sprzedawała :wink: W rzeczewistości różnice w grafice są niewielkie i to tylko w nielicznych grach. Jeśli zależy Ci na wydajności - pozostań przy XP :wink:

OK. druga sprawa korzystajac z tematu, zainstalowałem nowe chłdozenie do pr karte graf, i ogólnie jest mega cisza nie patrząc na karę

Wiatrak Karty graficznej mocno daje, troche za mocno wiec nie wiem czy w ogóle tak powinien. nie wiem czym sprawdzić dokłądną temperaturę wszystkich częsci. ale na speedFanie było napisane: temp1 -55 temp2 -2 temp3 33

temp3 chyba za procka odpowiada bo jak podkrecałem obroty na wyzsze to temp spadała i w everescie jest taka sama temp. ale nie wiem jakie obroty wiatraka karty graf no i jaka temp. czy ta się zmiejszyc te obroty jakos czy cos. pomocy

Podobno DX10 można mieć na XP instalując Wine w wersji dla Windows lol :slight_smile:

Co do formatowania, wydziel sobie, np. przy pomocy GParted LiveCD osobną partucję, czyli te 36 lub nawet lepiej 40GB, skopiuj na nią te zdjęcia i muzykę a poprzednią partycję sformatuj, możesz to zrobić nawet w GParted. Potem przekopiujesz sobie to wszystko z powrotem na nowo sformatowaną partycję a z tą zrobisz co chcesz. Pamiętaj aby przed wykonaniem jakichkolwiek operacji na dyskach dokonać defragmentacji, żebyś później nie miał poucinanych lub uszkodzonych plików.

Pozdrawiam!