Direct X nie działa

Witam.

Mam kolejny problem :frowning: Wgrywałem Direct x 9.0b aby grać w pewną grę (usuwałem Edirecatorem czy jakoś tak 9.0c), a teraz są problemy z wgraniem 9.0c. Nawet usunąłem 9,0b tym programem, wgrywam DX9.0c, wszystko ładnie się ładuje, instalacja powiodła się, ale jak uruchamiam grę która potrzebuje wersji c to pokazuje:

“Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3d8thk.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem”.

Start, uruchom, dxdiag. Pokazuje że nie ma. Wygląda to na Direct X, że się nie wgrywa. A i tą grę co potrzebuje c przeinstalowywałem, więc niemal na pewno chodzi o Direct X. Co mam zrobić, aby się wgrał? Direct X próbowałem wgrywać z różnych źródeł. Mam WIN XP, wgrałem nawet SP3. Ta gra bez problemu działała do czasu usunięcia DX 9,0c.

Pozdrawiam.

Weź może wgraj DirectX z płyty od tej gry co wymaga 9.0c, ale nie usuwaj tego, co masz. Mi w większości to pomaga. No chyba, że na tej płytce go nie ma.

Najczęściej jest on w folderze DirectX, Support, itd.

Jest na płytce, próbowałem go też wgrać i kicha.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c :

prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

Klik :

11ca4402427ab339m.jpg

W razie problemów z instalacją najnowszego DirectX zainstaluj DirectX 9.0c (listopad 2007) :

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

Aż tak głupi nie jestem :slight_smile:

Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i dźwiękowej iii…

Direct nawet nie chce się wgrać. W pewnym momencie instalacji pisze nie znaleziono DSOUND.dll i koniec. Błagam, macie jeszcze jakieś pomysły?

PS. To samo dzieje się w wersji z listopada 07, marca 09, itd, itp :oops:

spróbuj zadziałać programem DirectX Happy Uninstall 4.18

Niestety, dalej kicha :frowning: Macie jeszcze jakieś pomysły?