DirectAdmin - backup na ftp

Witam, poszukuję opcji w w/w panelu do tworzenia backupu z poziomu użytkownika na serwer ftp.

Gdzie mogę to znaleźć? Posiadam prawa administratora w panelu ale chciałbym aby można było robić taki backup z poziomu użytkownika.

Zobacz na backupftp.pl mają tam skrypt który uruchamiasz co pewny czas tylko uzupełnij go swoimi danymi.

W DirectAdmin raczej nie zrobisz kopii zapasowej bazy MySQL. Do tego możesz skorzystać chociażby z phpMyAdmin, który jednak ma ograniczenia (wielkość backupu max. 2048KB). Jeśli masz jednak większe bazy danych, to możesz skorzystać z phpMyBackupPro, oprócz ręcznej kopii zapasowej, możesz tworzyć harmonogramy automatycznego backupu wybranych baz danych MySQL. Możesz też skorzystać po prostu z mysqldump.

A to ciekawe, bo mi przed chwilą się to udało… :wink:

Sekcja Twoje konto -> Bazy danych {My|Postgre}SQL -> wybierasz bazę i klikasz Ściągnij Backup. (tak jest w DA na linuxpl.com, więc jednak da się to zrobić w DirectAdminie)

Dlatego pisałem raczej, bo z panelem, z którym miałem styczność, nie miał takie możliwości. Jeśli DA nie ma ograniczeń jak phpMyAdmin, to można z niego skorzystać, a jak ma, to polecam phpMyBackupPro.