DirectAdmin - Problem z przypisaniem domeny

Witam,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc;

Posiadam serwer już od 3 lat w “ddl2”. Udało mi się u nich swego czasu dostać darmowe konto i nie żałuję, bo dzisiaj bardzo trudno jest o tak dobre, darmowe miejsce na serwerze. Od prawie 3 lat mam u nich stronę firmową i jestem bardzo zadowolony. Jednak ostatnio zakupiłem domenę “xxx.net” na home.pl i zaczął się problem z przypisaniem domeny w panelu DirectAdmin. W panelu home.pl ustawiłem DNSy z powodzeniem, jednak jak klikam w “create domain” w panelu DirectAdmin wyskakuje komunikat: “Cannot create that domain Details That domain already exists” Pomyślałem, że to dlatego, że najpierw wpisałem DNSy na home.pl więc ustawiłem przekierowanie na DNSy operatora, aby znowu spróbować utworzyć domenę w panelu DirectAdmin. Niestety wyskoczył ten sam komunikat. Aby sprawdzić czy po stronie ddl2.pl wszystko jest ok utworzyłem inną domenę, której też jestem właścicielem i która również została zakupiona w home.pl tylko, że była to domena “xxx.katowice.pl” Z powodzeniem udało się ustawić DNSy i strona działa ale nie w tej domenie w której chcę.

Mimo wielu kolejnych prób nie udało mi się utworzyć w panelu DirectAdmin domeny “xxx.net

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ zamówiłem już kilka tysięcy ulotek z adresem “xxx.net

Dodam jeszcze, że napisałem maila do admina ddl2.pl z tym problemem ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi :roll:

Ja miałem taki problem, gdy moja domena była przypisana do innych DNS’ów.

http://www.directadmin.com/forum/showthread.php?t=10150

W tym problem, że obsługa serwera nie odpowiada na maile. Tylko dziwne jest, że domenę xxx.katowice.pl można utworzyć i działa bez problemu na tych samych DNSach co xxx.net której nie można utworzyć :roll:

A spróbuj zrobić konto np. na lua.pl i przypisać tam domenę.

Założyłem konto na lua.pl i tam z powodzeniem przypisałem domenę xxx.net :roll:

Dodane 28.08.2009 (Pt) 17:14

To mi wygląda tak, jakby DirectAdmin na ddl2.pl widział jakby domena xxx.net została już utworzona, a jej nie ma :roll:

Witam

@kropeq Najprawdopodobniej jest dodana w sekcji wskażniki domen[Domain Pointers], usuń ją z tej sekcji i dodaj normalnie.

Pozdrawiam

Właśnie sprawdziłem i nie ma jej w Domain Pointers :roll:

A jak spróbowałem ją dodać do Domain Pointers to wyskoczył komunikat, że domena już istnieje na serwerze :roll:

Chyba, że jej nie widać w DirectAdmin a ona gdzieś istnieje na serwerze. Komunikat wyraźnie mówi, że domena już istnieje. A jest jakiś sposób jak inaczej można usunąć domenę pomijając DirectAdmin :?: Może przez managera plików na serwerze :?: Może przez jakiś błąd został jakiś wpis, który wskazuje na istnienie tej domeny i trzeba ją jakoś usunąć z serwera i dodać ponownie… :roll:

Nie wiem sam… staram się już jakoś łopatologicznie rozwiązać ten problem…

Chyba jedynym rozwiązaniem jest przejście na inny hosting lub ponowna próba kontaktu z administratorem www.

Witam

@kropeq możesz sprawdzić w folderze domains na swoim koncie czy nie masz folderu tej domeny. Jeżeli tam nie będzie to już w zawadzie tylko prośba do admina Ci zostaje aby łaskawie zobaczył, co się dzieje z Twoją domeną.

Pozdrawiam

Niestety na koncie nie ma folderu tej domeny :roll: