DirectSound Output v2.47 - skomplikowany problem

Otóż zaczęło się od tego, że miałem problem z albumem plików mp3, który pobrałem z internetu. Zdawało mi się, że jest on źle zremasterowany albo problem tkwi w jakiś ustawieniach mojego winampa. Po prostu dźwięk tych empetrójek był płytki i jakby w ogóle bez bassu w porównaniu do innej muzyki którą posiadam na dysku. Rozpocząłem szperać w ustawieniach Winampa (wersja 5.5 pro), a konkretnie we wtyczkach wejściowych i wyjściowych. Niektóre rzeczy pozmieniałem, chyba nawet na lepsze, gdyż w niektórych kieszeniach ustawień winamp nie korzystał w ogóle z mojego sterownika karty dźwiękowej (Reatlek AC 97). Ogólnie mój problem chyba nie dotyczy wtyczek wejściowych, gdyż np zmieniałem wiele w Nullsoft MIDI, ale ta wtyczka nie dotyczy chyba plików mp3? Problem tkwi we wtyczkach wyjściowych. Gdy pierwszy raz wszedłem do tej zakładki, jestem pewien, że miałem wybrane: Nullsoft DirectSound Output v2.47, na 100%. “Bawiąc się” nim, zmieniłem 1. Podstawowy sterownik dźwięku na 2. Reatlek AC97 Audio. W Nullsoft Waveout Output też ustawiłem na Reatleka. Nie wiem jakim cudem to się stało, ale jak dawniej mój odtwarzacz był ustawiony na Directa, tak teraz: gdy odtwarzacz używa sterownika DirectSound Output v2.47, odtwarzanie jest bardzo ciche w porównaniu do odtwarzania dawniej, na tej samej ustawionej głośności. Natomiast przy sterowniku Nullsoft Waveout Output, wianmp odtwarza dobrze i adekwatnie do ustawionej głośności. Niemniej, również czuje różnicę w porownaiu gdy używany był DirectSound, gdyż na Waveout’cie w czasie przewijania piosenki nie ma jakby to ująć tego “cienia dźwięku” oraz nie działa X-fade (!). Wiem, że na Widowsie XP, który posiadam zalecane jest używanie DirectSound Output. Nie wiem kompletnie w czym tkwi problem. Zainstalowałem najnowsze sterowniki Reatleka, ale nie pomogło. Posiadam kartę dźwiękową Realtek Ac 97 Audio for VIA. Typowy problem który wyszedł znikąd. :frowning:

Po pierwsze sprawdź na innym odtwarzaczu np. WMP czy problem występuje- jeśli nie, przeinstaluj winampa, ale przedtem sprawdź ustawienia equalizera winampa i karty dźwiękowej może tam coś się namieszało. Po drugie po każdorazowym przeinstalowaniu sterowników karty dźwiękowej powinieneś ponownie zainstalować biblioteki DirectX

Już znalazłem przyczynę problemu - namieszało mi się w ustawieniach głośności w karcie dźwiękowej.

Natomiast nasunęły mi się inne pytania:

Jak najlepiej ustawić Dekoder Nullsoft Widows Media 3.27 w Winampie dla głośników 2.1? (nie ma tam takiej opcji)

No i może jakieś pomysły na mój pierwotny problem?