DirectX 10 na windows xp?

Może to trochę głupie pytanie, ale nie interesowałem sie tym wcześniej i czy może mi ktoś powiedzieć czy będzie możliwość uruchomienia direct 10 na Windowsie xp? a jeśli nie to co się stanie jeśli gra będzie wymagała directx 10, a gracz (posiadający kartę z directx10) będzie posiadał windows xp? po prostu nie pozwolą mi grać?

Nie zapowiada się, że MS udostępni DX10 na XP.

nie można ich do sądu czy coś takiego? lol

Muszą jakoś sprzedać Vistę i zmusić ludzi do odejścia od XP.

Sąd tu nic nie pomoże, to ich system. Mogą robić co chcą.

http://www.technospot.net/blogs/downloa … y-project/

http://www.techmixer.com/download-direc … indows-xp/

Co o tym myślisz?

wywala błędy nawet przy krótkich demkach dx10… a alky project został już dawno porzucony…

nigdy nie będzie DX10 na XP… jeśli masz grafę z DX10 i 2 rdzenie oraz 2gb ram to zainstaluj viste… ja zainstalowałem i vista nie jest taka zła jak opowiadają w internecie…

gry z tylko DX10 nawet się nie odpalają na XP :wink:

klopas , bo Ci co tak psioczą na tą Vistę, to tak naprawdę jej nie mieli, lub żałują, że jej nie mogą mieć !

W dodatku taki zielony laik jak nie umie skonfigurować systemu, to później mu tak wszystko chodzi, że zgania to na Vistę :smiley:

No cóż, jest więcej powodów, czemu to Vista jest be be be…

Powracając do tematu, klopas , nie dosyć , że nie odpalają, to jeszcze tak mieszają w systemie, że głowa mała ( blue screen, zawieszenie systemu etc…)

Właśnie mi kolega mówił, że instalując Assasins Creed na xp miał zapytanie między directX 9 a directX 10, wybrał oczywiście 10 i tyle, Oo?

w assassinie te DX10 to jest to samo co DX9… kiedyś dawałem screeny… nie ma różnicy…

nie ważne jakie jest, ważne czy da się uruchomić dx 10 na xp?

niby nie ale gra jak wykryje że to XP to nawet jak dasz dx10 to będzie działać na bibliotekach dx9 bo po prostu nie ma bibliotek od dx10! :wink:

m$ jest perfidny… mogliby stworzyć dobry system a nie jakieś g… i jeszcze w taki sposób zmuszać ludzi do używania tego.

Buisness kolego, buisness;] ciekawe co wymyślą jak będzie wychodził Windows 7;]

@xqwzts

To sam taki system stwórz a nie narzekaj ;] Zawsze możesz wybrać Linuksa i nie whinować na forum. MS zrobił Windowsa, zbił na tym kase i dobrze.

A co do DX10 na XP - bujda. Wyszło pełno łatek w sieci “dodających” Dx10 albo zmieniający wpisy w rejestrze, bo pełno dzieci neo drze sie na forach że Vista to dziadostwo ale one chcą DX10 .

A tych łatek radze nie używać, potestujcie sobie na virtual machine i zobaczcie co to często robi z systemem :stuck_out_tongue:

Miałem, przez 3 mies, mogę mieć, płyta OEM leży, a myślisz że używam ? dla mnie to trochę bardziej kolorowy system niż XP, spodziewałem się czegoś innego. Bo nie zapominaj cały czas ten system pochodzi z rodziny NT. A każdy przecież ma ten swój punkt widzenie ; )

Zawsze zostaje alternatywa, która nie zmusza ludzi :wink:

Ja szczerze mówiąc widziałem wiele takich “DirectX 10” w sieci dla XP, niestety a może i stety, nie instalowałem tego czegoś, bo po co ? Jak grałem w Crysis na Viście i na XP to nic się jakoś nie różniej.