DirectX 10 na windows xp?

(Xqwzts1) #1

Może to trochę głupie pytanie, ale nie interesowałem sie tym wcześniej i czy może mi ktoś powiedzieć czy będzie możliwość uruchomienia direct 10 na Windowsie xp? a jeśli nie to co się stanie jeśli gra będzie wymagała directx 10, a gracz (posiadający kartę z directx10) będzie posiadał windows xp? po prostu nie pozwolą mi grać?

(Cosik Ktosik) #2

Nie zapowiada się, że MS udostępni DX10 na XP.

(Xqwzts1) #3

nie można ich do sądu czy coś takiego? lol

(Cosik Ktosik) #4

Muszą jakoś sprzedać Vistę i zmusić ludzi do odejścia od XP.

Sąd tu nic nie pomoże, to ich system. Mogą robić co chcą.

(Xqwzts1) #5

http://www.technospot.net/blogs/downloa ... y-project/

http://www.techmixer.com/download-direc ... indows-xp/

Co o tym myślisz?

(klopas) #6

wywala błędy nawet przy krótkich demkach dx10... a alky project został już dawno porzucony...

nigdy nie będzie DX10 na XP... jeśli masz grafę z DX10 i 2 rdzenie oraz 2gb ram to zainstaluj viste... ja zainstalowałem i vista nie jest taka zła jak opowiadają w internecie...

gry z tylko DX10 nawet się nie odpalają na XP :wink:

(Poniaatowski) #7

klopas , bo Ci co tak psioczą na tą Vistę, to tak naprawdę jej nie mieli, lub żałują, że jej nie mogą mieć !

W dodatku taki zielony laik jak nie umie skonfigurować systemu, to później mu tak wszystko chodzi, że zgania to na Vistę :smiley:

No cóż, jest więcej powodów, czemu to Vista jest be be be...

Powracając do tematu, klopas , nie dosyć , że nie odpalają, to jeszcze tak mieszają w systemie, że głowa mała ( blue screen, zawieszenie systemu etc...)

(Xqwzts1) #8

Właśnie mi kolega mówił, że instalując Assasins Creed na xp miał zapytanie między directX 9 a directX 10, wybrał oczywiście 10 i tyle, Oo?

(klopas) #9

w assassinie te DX10 to jest to samo co DX9... kiedyś dawałem screeny... nie ma różnicy...

(Xqwzts1) #10

nie ważne jakie jest, ważne czy da się uruchomić dx 10 na xp?

(klopas) #11

niby nie ale gra jak wykryje że to XP to nawet jak dasz dx10 to będzie działać na bibliotekach dx9 bo po prostu nie ma bibliotek od dx10! :wink:

(Xqwzts1) #12

m$ jest perfidny... mogliby stworzyć dobry system a nie jakieś g... i jeszcze w taki sposób zmuszać ludzi do używania tego.

(Jan Szatan) #13

Buisness kolego, buisness;] ciekawe co wymyślą jak będzie wychodził Windows 7;]

(Nethalythic) #14

@xqwzts

To sam taki system stwórz a nie narzekaj ;] Zawsze możesz wybrać Linuksa i nie whinować na forum. MS zrobił Windowsa, zbił na tym kase i dobrze.

A co do DX10 na XP - bujda. Wyszło pełno łatek w sieci "dodających" Dx10 albo zmieniający wpisy w rejestrze, bo pełno dzieci neo drze sie na forach że Vista to dziadostwo ale one chcą DX10 .

A tych łatek radze nie używać, potestujcie sobie na virtual machine i zobaczcie co to często robi z systemem :stuck_out_tongue:

(Feelek3) #15

Miałem, przez 3 mies, mogę mieć, płyta OEM leży, a myślisz że używam ? dla mnie to trochę bardziej kolorowy system niż XP, spodziewałem się czegoś innego. Bo nie zapominaj cały czas ten system pochodzi z rodziny NT. A każdy przecież ma ten swój punkt widzenie ; )

Zawsze zostaje alternatywa, która nie zmusza ludzi :wink:

Ja szczerze mówiąc widziałem wiele takich "DirectX 10" w sieci dla XP, niestety a może i stety, nie instalowałem tego czegoś, bo po co ? Jak grałem w Crysis na Viście i na XP to nic się jakoś nie różniej.