DirectX.10 na XP?

Czyli lepsza grafa wzamian za płynnoość gry :? Sam nie wiem, kupno Visty to chyba koło 300 zeta a nowa karta to tak ok 350-400zeta. Czyż nie tak??

To jeszcze zależy jak u Ciebie z resztą sprzętu, komputer to nie tylko karta graficzna, przy Viście dużą rolę odgrywa pamięć RAM.

Zależy jeszcze o jakiej wersji mowa, za ~300zł to możesz sobie kupić Home Basic / Premium oczywiście OEM, bo BOX to już dużo większy wydatek.

Również zależy jaka, jeżeli masz zamiar grać w gry to 400zł musisz minimum wyłożyć.

Moim zdaniem w Twoim wypadku jest to kompletnie nieopłacalne, tzw. ładowanie kasy w błoto, bo pewnie z resztą sprzętu u Ciebie też nie jest najlepiej, a przy wymianie karty może dojść do wymiany również zasilacz.

Moje parametry:

Pentium 4 3.0 Ghz; 1.5 RAM z KINGSTONA; nVidia 6200 256Mb; 160 Gb twardziel; co do zasilacza to właśnie nie wiem :confused: Co do Visty to Premium OEM(bo tańsze) karte oczywiście nVidia z 8xxx series (jakjuż kupować to na lata :D)

Słabiutko, powiedziałbym że nawet bardzo słabo, do nowych gier taki procek się nie nadaje.

RAM’u od biedy wystarczy.

Karta oczywiście do wymiany na coś z 8xxx (na kartę która nada się do gier co najmniej 400zł)

Dolicz do tego zasilacz, bo podejrzewam że też będzie do wymiany + Vista co najmniej ~300zł.

Moim zdaniem bez sensu ta inwestycja, głównie ze względu na to jakiego masz procka.

Właśnie co do procka to mam pecha, bo gdy kompa kupowałem to gdybył poczekał 2 miechy to był się załapał na dwurdzeniowego, ale pech :? Ale i tak zastaniawiam się nad kupnem lapka a tego kompa oddać bracikowi ale właśnie w stanie zdolnym do grania.

Za 400zł to raczej porządnego GeForce-a nie kupisz, bo byłby to 8600GT, tam np. CRYSIS na wysokich już nie pójdzie, ja w tym przedziale cenowym poleciłbym Ci Radeona HD 2600XT lub za dopłatą około 200zł kupić 8600GTS bo to jest już dobry sprzęcik (szczerze tak naprawdę niewiele wydajniejszy od 2600XT a 200zł droższy)

A procka jeżeli masz na 775 to możesz sobie jakiegoś Intel Core 2 Duo poszukać.

z serii nVidia GeForce 8xxx na lata to chyba tylko 8800 Ultra.

Moja teoria na temat DX10 na XP jest taka:

Jakaś grypa programistów (nie z MICROSOFT), ‘przerobi’ DX10 z visty na xp i po tym MICROSOFT wyda oficjalnie DX10 na XP od siebie, ale najpierw ktos musi im (im z MICROSOFT) pokazać że da się zdobić DX10 na XP (i tak pewnie o tym dobrze wiedzą, ale narazie vista musi się dobrze sprzedawac a jak się juz dobrze sprzeda to dopiero powiedzą ze jest szansa DX10 na XP), i jak ktos im to ‘udowodni’ to sami wydadzą DX10 na XP !!

Mam nadzieje że Mateusz91krk ma racje to by była niezła wiadomość dla wszystkich z XP i w tym dla mnie :smiley:

bo mi sie nie chce wierzyc w to ze SIE NIE DA!!

NIEWIERZE W TO! !!

Dla chcącego nic trudnego :smiley: Napewno się da tylko kiedy i przez kogo