DirectX 10 Pójdzie na xp

Witam tak jak w temacie czy DirectX 10 pójdzie na Windowsie xp czytałem o tym na Googlach raz pisze ze pójdzie a raz nie?

Po raz nie wiem który: nie ma DX10 dla XP i nigdy nie będzie. Microsoft już dawno powiedział, że nie wyda DX10 dla XP!!

Chyba że hakerzy wydadzą hehe, a tak na serio to chyba większość gier na DX10 chodzi na DEX9 w xp, tylko że trochę gorzej wyglądają.

Poczekamy zobaczymy może jakiś się znajdzie! :lol:

To, że nie ma directx 10 pod xp, to raczej nie jest prawdą. Ja posiadam dziesiątkę pod xp (instalkę), lecz nie instalowałem z uwagi, iż posiadam vistę. Nie pamiętam jednak z jakiej stronki ściągałem.

Pozdrawiam

Zapewne rozchodzi się wam o Alky Project

http://www.technospot.net/blogs/downloa … y-project/

właśnie to ściągam…

zuploaduje ten plik gdzieś gdzie nie ma limitów i nie trzeba czekać (np. mihd.net)

bo ja mam LAN i musze czekać 75 min :confused:

Alky Project? ktoś to testował, pod xp? Ja słyszałem jedynie o Alky Project pod linkusa i mac’a. Ale może jestem niedoinformowany :slight_smile:

p.s tak wogle to fajnie mieć dx10 pod xp! :smiley:

EEEEE #-o Jak to się instaluje???

ehh… zainstalowałem i przeszedłem do awaryjnego…

wypakowałem wszystkie pliki (oprócz tych, co miały w nazwie x64)

i nie działa a crysisa nie można odpalić na ultra high (tylko zmieniając pliki configu)

Oddajcie Viście co Visty a XPkowi co XPkowskie.

DirectX10 jest dla Visty i nowszych systemów, próby przystosowania go do działania w XP czy w innym systemie są niezgodne z jego licencją.

Dla Windows XP jest DirectX9.0c

Od siebie dodam, że DirectX10 to nic nadzwyczajnego, raptem lepsza jakość, wyższa wydajność, najnowocześniejsza technologia.

Ale większość starych gier będzie działać na wersji 9.

W Windows Vista jest zarówno DirectX9 jak i DirectX10, dzięki temu jest 100% kompatybilność.

dobra uploaduje… macie link

http://www.4shared.com/file/38977917/6c … x10xp.html

trzeba poczekać… tam gdzie pisze

“Loading file info. Please wait… Don’t like waiting?”

ma się pojawić download

EDIT:

wow! normalnie 3 ściągnięcia :wink:

Alky Project został zamknięty z powodu niemożliwości przeniesienia dx10 na xp. Przez długi czas próbowali i efekty niestety były mizerne. Można o tym wyczytać ze strony z której próbujecie pobrać niedojrzałe owoce alky.

raczej wiekszosc aktualnych gier bedzie dzialac na wersji 9 (ile to jest gier ktore nie rusza bez dx10? )