DirectX 10 - skąd pobrać

Witam, posiadam karte graficzną 8600 GT z obsługą DirectX 10, zainstalowałem XP oraz Viste, aby przetestować DirectX 10, pobrałem DirectX 10 zainstalowałem na systemie Vista i sprawdziłem programem Everest ale nadal pisze DirectX 9.0. Bardzo proszę o pomoc z kąd można jeszcze pobrać DirectX 10, może ktoś ma już sprawdzoną wersje ? Z góry dziękuje.

Z Microsoftu: http://www.microsoft.com/downloads/Browse.aspx?displaylang=pl&categoryid=2

może tu coś znajdziesz

w Viście Directx 10 jest domyślnie.

w tym systemie nie ma i nie będzie wsparcia dla DirectX

wersję DirectX sprawdzasz -> menu start -> uruchom albo w polu wyszukaj wpisz dxdiag.

Link nie działa

teraz powinien :slight_smile:

Tak sprawdziłem Wersja DirectX 10, to dlaczego w ewerst pisało 9.0 ??? Przy Call of Duty 4 nie widze żadnej różnicy a ta gra jest przygotowana pod DirectX 10… Może ktoś już sprawdzał czy przy Lost Planet jest różnica ???

Pozdrawiam

Ogólnie nie ma dużej różnicy w DX9 i DX10, chyba, że masz już bardziej wydajny sprzęt. Na moim 8600 nie widać różnicy jakościowej. Jedno co - DX9 działa szybciej.

to DX 10 działa gorzej niż DX 9 ???

z kąd pobrałeś dx10 nie ma nigdzie tego do pobrania ?

everest pokazuje ze masz dx9 (co wydaje mi się niemożliwe )bo zapewne zainstalowałeś np z jakąś grą bez niego Call of Duty 4 przy uruchomieniu wywaliło by ci błąd a mianowicie brak jednej biblioteki od dx9 bo nie jest jak piszesz przygotowane pod dx10

nie ma instalatora dx10 !!

ja wiem że tego nie ma do pobrania ale chciałem wiedzieć z jakich warezów kolega korzysta bo tam jak dobrze poszukasz to nawet znajdziesz :stuck_out_tongue:

Uściślijmy, że to raczej nie do końca wina DX10. Bardziej bym przychylał się do proceso- i pamięciożernej Visty. Na dzień dobry zźera połowę zasobów, więc porównania dobrego z DX9 na XP nie można dokonać.

DX 10 pobrałem z tej strony : http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6 … _i_10.aspx

Ja korzystam z Visty Home Basic to on też się wyłącza gdy włącze gre aby mniej opciążać kompa ? Tak czytałem że tak działa Vista.

Po co ściągasz. Czytaj ze zrozumieniem!!!

amen

po prostu dx10 potrzebuje mozniejszej karty graficznej niż dx9. a pozatym vista nie zżera połowy zasobów, bo jak jest gra to niepotrzebne bajery wyłącza i się kurczy do troszeczkę ponad xp

Na moim drugim pececie (P4 2.4GHz, 1GB RAM’u, 6600GT, 80GB ATA) przy włączonym aero na starcie masz obciążenie 50%

i co z tego?? znaczy że jak jest gra jest tyle samo??? a pozatym że zżre przy starcie dużo to vista jest szybsza…

a i jeszcze raz powtarzam, że jak jest np. gra to vista ram oddaje i kurczy się to trochę więcej niż xp

trochę więcej rozwagi to zależy od sprzętu.

operacje dyskowe na Viście są znacznie wolniejsze niż na xp, sp1 tego nie poprawia w znaczący sposób.

A czy możliwe jest prawdą było to że jak wpisze dxdiag to mi pisze że mam DirectX 10 chociaż mam kartę graficzną zintegrowaną 256 MB Intel D945GNT??? Mam zainstalowaną Vistę.

moja karta graficzna nie obsługuje dx10 a je też mam…