DirectX 10 - skąd pobrać

(Gregoryfx) #1

Witam, posiadam karte graficzną 8600 GT z obsługą DirectX 10, zainstalowałem XP oraz Viste, aby przetestować DirectX 10, pobrałem DirectX 10 zainstalowałem na systemie Vista i sprawdziłem programem Everest ale nadal pisze DirectX 9.0. Bardzo proszę o pomoc z kąd można jeszcze pobrać DirectX 10, może ktoś ma już sprawdzoną wersje ? Z góry dziękuje.

(::lemon96::) #2

Z Microsoftu: http://www.microsoft.com/downloads/Browse.aspx?displaylang=pl&categoryid=2

może tu coś znajdziesz

(Technik Elektro) #3

w Viście Directx 10 jest domyślnie.

w tym systemie nie ma i nie będzie wsparcia dla DirectX

wersję DirectX sprawdzasz -> menu start -> uruchom albo w polu wyszukaj wpisz dxdiag.

(Sebos99) #4

Link nie działa

(::lemon96::) #5

teraz powinien :slight_smile:

(Gregoryfx) #6

Tak sprawdziłem Wersja DirectX 10, to dlaczego w ewerst pisało 9.0 ??? Przy Call of Duty 4 nie widze żadnej różnicy a ta gra jest przygotowana pod DirectX 10... Może ktoś już sprawdzał czy przy Lost Planet jest różnica ???

Pozdrawiam

(Maciej Szankin) #7

Ogólnie nie ma dużej różnicy w DX9 i DX10, chyba, że masz już bardziej wydajny sprzęt. Na moim 8600 nie widać różnicy jakościowej. Jedno co - DX9 działa szybciej.

(Gregoryfx) #8

to DX 10 działa gorzej niż DX 9 ???

(xeth) #9

z kąd pobrałeś dx10 nie ma nigdzie tego do pobrania ?

everest pokazuje ze masz dx9 (co wydaje mi się niemożliwe )bo zapewne zainstalowałeś np z jakąś grą bez niego Call of Duty 4 przy uruchomieniu wywaliło by ci błąd a mianowicie brak jednej biblioteki od dx9 bo nie jest jak piszesz przygotowane pod dx10

(Technik Elektro) #10

nie ma instalatora dx10 !!

(xeth) #11

ja wiem że tego nie ma do pobrania ale chciałem wiedzieć z jakich warezów kolega korzysta bo tam jak dobrze poszukasz to nawet znajdziesz :stuck_out_tongue:

(Maciej Szankin) #12

Uściślijmy, że to raczej nie do końca wina DX10. Bardziej bym przychylał się do proceso- i pamięciożernej Visty. Na dzień dobry zźera połowę zasobów, więc porównania dobrego z DX9 na XP nie można dokonać.

(Gregoryfx) #13

DX 10 pobrałem z tej strony : http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6 ... _i_10.aspx

Ja korzystam z Visty Home Basic to on też się wyłącza gdy włącze gre aby mniej opciążać kompa ? Tak czytałem że tak działa Vista.

(Maciej Szankin) #14

Po co ściągasz. Czytaj ze zrozumieniem!!!

(Kubakuderski) #15

amen

po prostu dx10 potrzebuje mozniejszej karty graficznej niż dx9. a pozatym vista nie zżera połowy zasobów, bo jak jest gra to niepotrzebne bajery wyłącza i się kurczy do troszeczkę ponad xp

(Maciej Szankin) #16

Na moim drugim pececie (P4 2.4GHz, 1GB RAM'u, 6600GT, 80GB ATA) przy włączonym aero na starcie masz obciążenie 50%

(Kubakuderski) #17

i co z tego?? znaczy że jak jest gra jest tyle samo??? a pozatym że zżre przy starcie dużo to vista jest szybsza....

a i jeszcze raz powtarzam, że jak jest np. gra to vista ram oddaje i kurczy się to trochę więcej niż xp

(Technik Elektro) #18

trochę więcej rozwagi to zależy od sprzętu.

operacje dyskowe na Viście są znacznie wolniejsze niż na xp, sp1 tego nie poprawia w znaczący sposób.

(Jonek29) #19

A czy możliwe jest prawdą było to że jak wpisze dxdiag to mi pisze że mam DirectX 10 chociaż mam kartę graficzną zintegrowaną 256 MB Intel D945GNT??? Mam zainstalowaną Vistę.

(Kubakuderski) #20

moja karta graficzna nie obsługuje dx10 a je też mam....