Directx 11 pod viste

Witam szukam Directx 11 pod viste

Dodane 05.10.2012 (Pt) 17:36

Aha i czy open gl instaluje się osobno czy jest dalaczony do dx 11?

Zainstaluj SP2, to formalnie będziesz miał DX11. OpenGL jest dostarczany przez Microsoft i już jest w systemie. Powiedz lepiej o co tobie w zasadzie chodzi z tymi bibliotekami.

kupiłem nową kartę graficzną obsługującą dx11 mam sp2 ale po uruchomieniu dxdiag wersja jest dx10. Jeśli można to jak mam sprawdzić wszystkie parametry graficznej? chodzi mi o prędkość max taktowania itp.

Dodane 06.10.2012 (So) 9:44

I dlaczego taktowanie pamięci ustawione jest na 800 skoro karta powinna mieć 1600?

A co to za karta?

radeon hd 6670

To, że dxdiag pokazuje nieoczekiwane wartości jeszcze nic nie oznacza. Jeżeli w katalogu \Windows\system32 czy też \Windows\SysWOW64 jest biblioteka d3d11.dll to najprawdopodobniej wszystko działa tak jak należy.

Jeśli chcesz mieć pewną informacje to najlepiej uruchomić jakiś program testujący tę bibliotekę. Np. jakiś sample z DirectX SDK June 2010, albo po prostu podejrzeć w DirectX Caps Viewerze (też jest w SDK).

Ogólnie jeśli karta jest kompatybilna z WDDM, to DirectX 11 jako biblioteka zawsze będzie działać. Natomiast w przypadku starszych kart (jak na przykład wbudowane w procesory Sandy Bridge moduły graficzne) może nie być obsługi D3D_FEATURE_LEVEL_11 (np. tessellacja) ale to już zależy od samej karty i przede wszystkim sterownika a nie od konfiguracji Windowsa.

Jeśli chodzi o parametry karty graficznej to jest taki programik GPU-Z, który dostarcza bardziej rzetelnych informacji na ten temat.