DirectX 11 - Windows 7

Witam,

Mam system Windows 7 64-bitowy i kartę graficzną GeForce 9800 GT 1GB, mam pytanie dotyczące DirectX.

Czy idzie go jakoś “uaktualnić”/zaktualizować do najnowszej wersji? Gdyż instalatory niektórych gier same instalują jakieś DirectX (a raczej nie są to te “najnowsze”).

Jeśli tak, prosiłbym o sprawdzone linki.

Przepraszam za tak głupie pytanie.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Instalator gry nie usunie Ci DirectX’a nowego i nie wstawi na jego miejsce starego. A jak raz instalowałeś DX 9.0c to jest ok.

W win 7 masz od razu DirectX 11, jest to standard.

Niektóre gry instalują dodatkowe pakiety DirectX poprawiające działanie gry.

Żeby twoja karta poprawnie wyświetlała wszystkie detale oraz działała płynnie w DX 11 musi posiadać najnowsze sterowniki. Stąd pobierzesz najnowsze sterowniki http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

A w razie jakiś problemów (brak jakis pakietów DX11) użyj wersji Web Installer z tej strony: http://www.blogsdna.com/2764/download-windows-7-direct3d-11-directx-11.htm

Sterowniki - sterownikami, ale przede wszystkim karta graficzna musi sprzętowo obsługiwać najnowszą wersję bibliotek DirectX 11

Tak wiem, ale nie zaszkodzi mieć najnowszych sterowników i plików z tego Web installer-a, bo on nie zainstaluje tego czego nie obsługuje komputer. A DX 11 można emulować na tej karcie grafiki, ale wykazuje bardzo znaczny spadek wydajności.

Hmm, skoro moja karta nie obsługuje DX 11, to dlaczego dxdiag pokazuje, że właśnie taką wersję mam? :slight_smile:

A spadku wydajności pomiędzy XP (DX 9) a Windows 7 (DX 11) nie zauważyłem.

Więc jak to dokładnie jest?

Co do sterowników do grafiki, mam najnowsze.

Bo taką wersję masz zainstalowaną, ale to nie znaczy, że karta graficzna korzysta właśnie z tych bibliotek. Prawdopodobnie w systemie masz jeszcze DX10 i 9.0c, które są używane w grach komputerowych.

A dlaczego miałbyś odczuć zauważalny spadek wydajności? Karta korzysta z tych samych bibliotek co miałeś w Windows XP + jeszcze DirectX 10, który na XP nie wyszedł, a można go wykorzystać w nowszych grach, żeby grafika wyglądała lepiej (i tak niezauważalnie :stuck_out_tongue: ) i wtedy odczujesz lekki spadek.

Pozdrawiam!

To rozumiem, że gdybym zaktualizował DX 9 to DX 11 i DX 10 pozostałyby nienaruszone?

Tak. W Windows 7 domyślnie są zawarte biblioteki DX11 i DX10, jeśli się nie mylę, a do gier korzystających ze starszej wersji trzeba doinstalować DirectX 9.0c.

Pozdrawiam!

Ok, to już wszystko rozumiem :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.