[DirectX 9.0c] Czy można zainstalowac na viscie?

(Sanctuarius) #1

Dziś znalazłem takie coś:

i tam zauważyłem, że:

System operacyjny: MS Windows 98/Me/2000/XP/2003/ Vista

czyli jak rozumiem doinstaluje się do systemu i gry będą działać z podobną prędkością co na XP czyli bez emulacji ??:> i bedzie obsługiwany zarówno Dx10 i DX 9 ??:slight_smile: czy ktoś wie coś na ten temat??:slight_smile:

(system) #2

vista ma już sama z siebie czyli wgranego dx 10 :stuck_out_tongue:

(Pliki220) #3

dx 9 i 10 są wgrane odrazu w viste nic nie czeba instalować, dx 9 jest wgrany żeby wszysko działało i był kompatybilny z 10.

(Sanctuarius) #4

tyle to wiem :slight_smile: ale raczej chodziło o to czy jak zainstaluje tą wersje z linku to gr nie przyspiesza??:slight_smile: ale chyba sprawdzę zaraz sam :D:)

(aero) #5

a co ma Ci przyspieszyć, skoro Vista ma dx 9 i 10 .

:roll:

(Sanctuarius) #6

np to ze ten vistowy dx9l to w sumie tylko emulator i muli duzo bardziej niz dx9c

(Kowal) #7

ja grałem w gre która wymaga dx9 i czasmi zacinała mi sie ale jak zainstalwoałem dx 9 na windows vista przestałą sie ciąć i do dziś jest wszytko ok! ;]

(Avemartin) #8

a z którą grą tak miałeś, że Ci się przycinała ?

(Kamiloski_) #9

Ja też zainstalowałem DirectX 9 na Viście, ale różnicy w grywalności nie widzę tzn. gry dalej się przycinają. Też mnie ciekawi co to za gierka. Może to polepszenie grywalności ma inną przyczynę niż DX9?

(sCooBy^) #10

To co masz pod linkiem to tylko nowsze komponenty uruchomieniowe DX. Bez nich nie pójdą niektóre gry. To prawie to samo co jest np. na płycie z Need For Speed Carbon w katalogu DirectX - bez tego gram nie ruszy.

(Itq5) #11

A jak ty to zainstalowałęś..? bo jak ja chciałem załadować to w system to mi wywala aktualizacja DirectX'a jest zbędna bo system już go posiada.. moge tylko DX10 ze strony M$ zainstalować.. wtedy działa perfekcyjnie 8)