[DirectX 9.0c] Czy można zainstalowac na viscie?

Dziś znalazłem takie coś:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=147

i tam zauważyłem, że:

System operacyjny: MS Windows 98/Me/2000/XP/2003/ Vista

czyli jak rozumiem doinstaluje się do systemu i gry będą działać z podobną prędkością co na XP czyli bez emulacji ??:> i bedzie obsługiwany zarówno Dx10 i DX 9 ??:slight_smile: czy ktoś wie coś na ten temat??:slight_smile:

vista ma już sama z siebie czyli wgranego dx 10 :stuck_out_tongue:

dx 9 i 10 są wgrane odrazu w viste nic nie czeba instalować, dx 9 jest wgrany żeby wszysko działało i był kompatybilny z 10.

tyle to wiem :slight_smile: ale raczej chodziło o to czy jak zainstaluje tą wersje z linku to gr nie przyspiesza??:slight_smile: ale chyba sprawdzę zaraz sam :D:)

a co ma Ci przyspieszyć, skoro Vista ma dx 9 i 10 .

:roll:

np to ze ten vistowy dx9l to w sumie tylko emulator i muli duzo bardziej niz dx9c

ja grałem w gre która wymaga dx9 i czasmi zacinała mi sie ale jak zainstalwoałem dx 9 na windows vista przestałą sie ciąć i do dziś jest wszytko ok! ;]

a z którą grą tak miałeś, że Ci się przycinała ?

Ja też zainstalowałem DirectX 9 na Viście, ale różnicy w grywalności nie widzę tzn. gry dalej się przycinają. Też mnie ciekawi co to za gierka. Może to polepszenie grywalności ma inną przyczynę niż DX9?

To co masz pod linkiem to tylko nowsze komponenty uruchomieniowe DX. Bez nich nie pójdą niektóre gry. To prawie to samo co jest np. na płycie z Need For Speed Carbon w katalogu DirectX - bez tego gram nie ruszy.

A jak ty to zainstalowałęś…? bo jak ja chciałem załadować to w system to mi wywala aktualizacja DirectX’a jest zbędna bo system już go posiada… moge tylko DX10 ze strony M$ zainstalować… wtedy działa perfekcyjnie 8)